Uudised

Maakorraldusalane konverents Ljubljanas

Geomaatika osakonna töötajad Evelin Jürgenson, Kristiin Sikk ja Siim Maasikamäe osalesid 1.-3. september 2016 Ljubljanas toimunud EALD (European Academy of Land Use and Development) 6. rahvusvahelisel ja interdistsiplinaarsel sümpoosionil, mille üldiseks teemaks oli Infrastruktuuri projektid ja maakorraldus. Geomaatika osakonna ühise ettekande teemal Rail Balticu mõju maakasutuse tingimustele (The impact of the Rail Baltic on the land use conditions) esitas Kristiin Sikk. 

Täienduskoolitused kutsetaotlejatele sügisel 2016

Hüdrotehnikainseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 4 EAP Veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 4 EAP Veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneride ning hüdrotehnikainseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 6 EAP Kursused algavad sügisel 2016 Toimumiskoht: Eesti Maaülikooli veemajanduse osakond, Tartu Info ja registreerimine

Täienduskoolitused kutsetaotlejatele sügisel 2017 !

  Kursused toimuvad sügisel 2017. Hüdrotehnikainseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 4 EAP Veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 4 EAP Veevarustuse- ja kanalisatsiooniinseneride ning hüdrotehnikainseneride kutsestandardipõhine täienduskoolitus 6 EAP   Toimumiskoht: Eesti Maaülikooli veemajanduse osakond, Tartu Info ja registreerimine

Egle Saaremäele omistati volitatud inseneri kutse

Eesti Inseneride Liit omistas veemajanduse osakonna teadurile Egle Saaremäele volitatud inseneri kutse (Volitatud veevarustuse- ja kanalisatsiooniinsener, tase 8 ). Üliõpilaste jaoks on väga oluline, et nad saavad oma teadmised kõrget akadeemilist kraadi ja/või kutset omavaltelt erialaspetsialistidelt. Sageli ei oska ülikooli sisseastujad sellele veel tähelepanu pöörata, kuigi sisseastujate teadlikkus aasta aastalt paraneb.   

D-korpuse avamine 20.02.2014

ERR-i värske uudis teatas, et „Eelmisel aastal maksti keskkonnavaldkonnas toetusteks välja 170 miljonit eurot Euroopa Liidu struktuuritoetuste raha, millest 129 miljonit läks veemajanduse arendamiseks.“

Valloonia vesiehitised

Novembri keskel toimus kolmas ja Eesti-Valloonia regiooni vahelise kahepoolse koostöölepingu raames ka viimane õppereis Belgia prantsuskeeksesse piirkonda. Külastati mitmeid vee ning jäätmetega seotud objekte, võeti osa jõgede elurikkuse taasatamise konverentsist.

Kudjape prügila uus eesmärk

Kudjape prügila ümbersünd vabaaja keskusena on nii Eestis kui maailmas laialdast tähelepanu leidnud. Veemajanduse osakonna professor Mait Kriipsalu juhtimisel osalesid mitmed EMÜ töötajad Kudjape prügila projektis.

Maaülikooli kahe õppekava lõpetajad saavad ka kutse

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi maaehituse ja veemajanduse õppekava lõpetajad saavad sel aastal esimest korda koos lõpudiplomiga ka esmase kutse.