Uudised

Maaülikool tähistab Tartu maratoni juubeliaastat oma suusamaratoniga

Pühapäeval, 7. veebruaril asuvad Eesti Maaülikooli töötajad suusarajale, meenutamaks 1970.-1980. aastate legendaarseid EPA maratone.

Päris 63 kilomeetrit seekord siiski ei sõideta, suusasõpradel on valida kolme Elvasse jõudmise võimaluse vahel: Kuutsemäelt (31 kilomeetrit), Palult (16 kilomeetrit) või Hellenurmest (9 kilomeetrit). Lõpusirgele jõudnuid ootavad Elva tervisespordikeskuse parklas kuum tee ja pirukad.

Maratoni korraldajal Juhani Püttsepal tekkis suusasõidu korraldamise mõte maaülikooli aastalõpumatka ajal, kuuldes vanemate kolleegide mälestusi aastakümnete tagustest suusasõitudest.

Kunagiste EPA maratonide korraldaja, EPA kehakultuuri õppejõu Tõnu Luige sõnul said EPA maratonid teoks 1970.-1980. aastatel ja neid võis olla ligi kümme. Sõidud algasid Ülenurmelt ja jõudsid EPA Otepää-lähedasse spordibaasi Margusel. Stardikäskluse andis rektor Nikolai Koslov ja korralduse eesotsas oli õppeprorektor Enn Altosaar, kes ka ise kaasa sõitis.

Ülenurme majandi traktorid tõmbasid sisse spetsiaalse raja üle maastiku. Rada oli tähistatud lippudega. Põllumajanduse mehhaniseerimise kateeder ajas välja oma veoautod. Korraldati joogipunktid.

Finišis sai sauna, hernesuppi ja teed. Võeti aega ja mõnel aastal peeti võistlust teaduskondade, õppejõudude, tudengite vahel.

See kõik tõmbas kaasa ja innustas töötajaid-tudengeid sportima: 1979. aastal oli Tartu maratonist osavõtjate hulgas 444 epakat 431 Tartu ülikooli sõitja vastu. Tõnu Luik ise tuli kõige esimesel Tartu maratonil kolmandaks.

Täpsem info: Juhani Püttsepp, tel 515 9644