Uudised

Maaülikool katsetab linna sinialade hindamiseks uuenduslikke vahendeid

Foto: Pexels

Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetool esitleb Tallinnas ja Tartus uuenduslikke linna sinialade hindamisvahendeid, sh virtuaalset siniruumi. Kohtumiste eesmärk on saada asjatundjate tagasisidet ning parandada linna veekogude planeerimist, kujundust ja nende kasutust.

„Kuidas me teame, kas ja millised linna veekogud on külastajatele ligitõmbavad ning edendavad külastajate füüsilist aktiivsust ja vaimset heaolu?“ tõstatas küsimuse maaülikooli professor Mart Külvik, kelle sõnul on vastused  olulised rahvatervise parandamiseks. Õppetool on välja töötamas hindamisvahendid, mille abil selgitada välja, kuidas planeerida ning kujundada siseveekogude ja rannajoonega markeeritud linnaruumi.

Maaülikooli maastikuarhitektuuri õppetooli professor Simon Belli sõnul on enamik vahendeid keskendunud seni linnahoonestusele või linnade rohealadele. „Veealad nõuavad aga teistsugust lähenemist. Edaspidi saavad nende alade kvaliteedi hindamise ja kasutuse planeerimise vahendid olema asjatundjatele ja huvirühmadele vabalt kättesaadavad,“ lõpetas Bell.

Linnaplaneerijatele, maastikuarhitektidele, arhitektidele, linnaökoloogidele ja rahvatervise asjatundjatele mõeldud kaks sündmust toimuvad:

  • 6. detsembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, Telliskivi 60A/1, 4. korrus, kell 10.00‒12.00
  • 13. detsembril Tartus SparkDemo hallis, Narva mnt 3, kell 10.00‒12.00

Sissejuhatava tutvustuse järel esitletakse vahendeid maailmakohviku sessioonidena, kus saab neid ka ise proovida ning oma hinnangu anda.

Lisainfo: maaülikooli professor Mart Külvik, tel: 731 3772, kylvik@emu.ee