Uudised

Maaülikooli külastavad endised maavanemad

Teisipäeval, 26. aprillil kell 10 tulevad Eesti Maaülikooli tutvumiskäigule endised maavanemad, kes praegugi etendamas erinevates ametites olulist rolli Eesti ühiskonnaelus. 

Maaülikooli kolmapäevaõhtul küsitakse: kuidas taimede keel mõjutab kliimat

13. aprillil algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Sel korral kutsub taimefüsioloogia professor  Ülo Niinemets kaasa mõtlema teemal "Kuidas taimede "keel" mõjutab kliimat?".

Eesti Maaülikooli üliõpilaskond sai uue juhatuse

Eelmisel nädalal valisid Eesti Maaülikooli üliõpilasesinduse uued liikmed korralisel üldkoosolekul üliõpilaskonnale uue juhatuse. 

Homme on Eesti Maaülikoolis VÕTA infotund

11.-15. aprillil toimuvad kõrgkoolides kõigile huvilistele varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) infopäevad. Eesti Maaülikoolis toimub avatud VÕTA infotund teisipäeval, 12. aprillil kell 15.00 Metsamaja (Kreutzwaldi 5) ruumis 2A1.  

Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis uus juht

Alates reedest, 1. aprillist täidab veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktori ülesandeid Andres Aland.  Aland täidab direktori ülesandeid kuni uue direktori ametisse asumiseni, samuti jätkab ta tegevust dotsendina ning looma tervise ja keskkonna osakonna juhatajana.

Maaülikooli professor Ülo Niinemets pälvis Jaapani Ökoloogiaühingu tunnustuse

Jaapani Ökoloogiaühing valis oma 58. konverentsil ajakirjas „Ecological Research“ 2010. aastal ilmunud 110 artikli hulgast üheks kolmest parimast  Eesti Maaülikooli professori Ülo Niinemetsa artikli  "A review of light interception in plant stands from leaf to canopy in different plant functional types and in species with varying shade tolerance". 

23. märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev

Kolmapäeval, 23.  märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev. Abituriendid saavad lisaks peamajale uudistada ka õppe- ja teaduslaboreid, tudengiseltside ruume, ühiselamuid, spordihoonet ja osaleda spordiklubi kinkekaartide loosimisel. 

TalveAkadeemia 2011: Elurikkus on vajalik ja inspireeriv

„Kuidas me teame, et elurikkus on madal, kui me ei tea, kui palju on kokku erinevaid liike“? Sellise küsimuse püstitas TalveAkadeemia 2011 konverentsi avaesineja TTÜ geoloogia instituudi teadur Olle Hints. „Meie, eestlased, võime olla uhked siinse elurikkuse üle, sest meie looduses on palju erinevaid liike“, ütles Olle Hints oma ettekande lõpetuseks. 

17.-18. märtsil toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas konverents „Terve loom ja tervislik toit“.

Konverentsil tutvustavad veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi teadlased, õppejõud ja doktorandid rakenduslike teadusuuringute tulemusi.Esimesel päeval keskendutakse kitsamalt loomade söötmise teemadele.  

Maaülikooli loomakliinik sai Baltikumi esimese magnetresonantstomograafi

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi loomakliinikus alustab peagi tööd magnetresonantstomograaf (MRT), mis võimaldab senisest täpsemalt diagnoosida loomade neuroloogilisi ja liigestehaigusi. 

Maaülikool ootab abituriente tudengivarjudeks

21.-25. märtsini saavad tulevased üliõpilased ja praegused abituriendid võimaluse külastada Eesti Maaülikoolis toimuvaid loenguid ja praktikume. 

Maaülikooli kolmapäevaõhtul küsitakse: Kas lehm on kaasajal inimese konkurent?

9. märtsil kell 17.00 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Seekord kutsub veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor  Olav Kärt kaasa mõtlema teemal "Kas lehm on kaasajal inimese konkurent?".