Konverents "Mida oled sina väärt?"

16. aprillil toimub Dorpati konverentsikeskuses konverents noortelt noortele "Mida oled sina väärt?".   Tipptegijad arutlevad ühiskonnateaduste praeguse olukorra ning arenguvõimaluste üle. Vastust otsime küsimustele : Mida on ühiskonnateadlased tänapäeval väärt? Millised on sinu võimalused? Mida sult tööturul oodatakse? Kuidas ennast konkurentsis müüa? Kuidas olla liider ja juht? Milline on sinu hariduslik konkurentsivõime? Arutellu kaasatakse ka kõik osalejad.

EMÜ keskkonnakaitse õppekavad said kõrge hinnangu

22.-29. märtsil toimus maaülikoolis keskkonnakaitse õppekavade hindamine. Hinnati viit õppekava: keskkonnakaitse (spetsialiseerumisega maastikuarhitektuurile ja maastikukaitse ja –hooldusele), loodusturismi ning linna- ja tööstusmaastike korralduse bakalaureuse ning maastikuarhitektuuri ning maastikukaitse ja -hoolduse magistri õppekavasid.

Avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labor

Reedel, 3. aprillil algusega kell 12.30 avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labori uued ruumid aadressil Tartu Kreutzwaldi 5 (ruum 2D5).

E-õppe kevadkonverentsile!

Aprilli esimestel päevadel kogunevad Eesti Maaülikoolis e-õppe teoreetikud ja praktikud konverentsile «Kool – õpetamisasutusest õpiruumiks».

Eesti Maaülikooli kloonimisprojekt sai EASi toetuse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) langetas positiivse otsuse Eesti Maaülikooli projekti „Kloonimise tehnoloogia väljatöötamine biotehnoloogiliste ravimite saamiseks transgeensetelt veistelt“ rakendusuuringu toetuse osas.

Algab populaarne tudengite linnaruumi teemaline teaduskonverents TalveAkadeemia 2009

TalveAkadeemia konverentsi pealkiri „Linnaplaneerimine: luues säästvat elukeskkonda“ köitis niivõrd palju inimesi, et osalejakohad täitusid rekordilise tunniga, mistõttu toimub esmakordselt TalveAkadeemia ajaloos 27. veebruarist 2.märtsini Nelijärve Puhkekeskusest otseülekanne.

Maaülikooli teadlased lähevad külalisõpetajaiks

Vabariigi sünnipäevanädalal on üheksa Eesti Maaülikooli teadlast Eestimaa koolides tunde andmas.

Maaülikooli teadlased kohtuvad Ruve Schankiga

Professorite kogu juhatuse eestvõttel toimub reedel, 20. veebruaril  kell 14 – 16.30 EMÜ aulas Kreutzwaldi 1A  kohtumine–arutelu Ruve Schankiga, kes on Eesti Vabariigi esindaja FAO juures Roomas.

Valminud on õppeainete tagasiside statistika

01.12.2008 - 31.01.2009 said üliõpilased ÕISis anda tagasisidet õppeainete ja õppejõudude kohta. Kokku täideti 7585 (sügissemestril 7479) ankeeti.

Sordiaretuse grand old man Kalju Kask pälvis elutööpreemia

Vabariigi valitsus kinnitas 12. veebruaril riigi teaduspreemiate laureaadid. Pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest antava 600 000 krooni suuruse riigi teaduspreemia pälvis Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse vanemteadur Kalju Kask.

Valminud on õppematerjal energiavõsa kasvatamisest

Eesti Maaülikooli teadlaste eestvõttel ja ELi 6. raamprogrammi toel on valmis saanud õppematerjalide komplekt energiavõsa kasvajatele, töötlejatele ja keskkonnaametnikele.

Maaülikooli ja Prantsusmaa teadlased sõlmivad koostööleppe

Teisipäeval, 13. jaanuaril kirjutavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Prantsusmaa Riikliku Põllumajandusuuringute Instituudi (INRA) keskkonna- ja biotehnoloogia laboratooriumi direktor Jean-Philippe Steyer alla koostöölepingule. Allkirjastamisel osaleb ka Prantsuse Suursaatkonna kultuuri- ja koostöönõunik Denis Duclos.