Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse sinisest revolutsioonist

Kolmapäeval, 12. jaanuaril algusega 17.00 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi professor Tiit Paaver arutleb teemal "Vesiviljelus - kas sinine revolutsioon saab teoks?".

Aarne Põldvere avalik loeng

Teisipäeval, 25. jaanuaril kell 11.00 peab Aarne Põldvere avaliku loengu (venia legendi) teemal " Sigade aretusprogramm "Marmorliha"  ja sealiha kvaliteediuuringud Eestis". Loeng toimub Kreutzwaldi  58, auditooriumis 123. Kõik huvilised on oodatud.

Maaülikool esitas Eesti Vabariigi teaduspreemiate kandidaadid

Eesti Maaülikool otsustas esitada Eesti Vabariigi teaduspreemiate konkursi kandidaatideks kolm teadlast.

Maaülikooli katsevein pälvis tunnustust Prantsusmaal

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi aianduse osakonna teadlased on katsetanud Rõhu katsejaamas kasvanud viinamarjasortidest  veinide valmistamist. Mullusuvine vein Rondo sai hiljuti väga hea hinnangu Prantsusmaal Gastronoomia ja Veiniühingute Euroopa Nõukogu aastakongressil.

Haridus- ja teadusminister tunnustas parimaid üliõpilasteadlasi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas andis täna üliõpilaste teadustööde pidulikul lõpuüritusel laureaatidele kätte 57 preemiat ja 36 tänukirja. Tunnustuse said ka auhinnatud teadustööde juhendajad.

Maaülikool alustab seminarisarjaga „Mis on arengu mõte?“

Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi ning keskkonnakaitse üliõpilaste seltsi eestvedamisel toimub 7. detsembril esimene seminar sarjast „Mis on arengu mõte?“.

Maaülikooli kolmapäevaõhtul räägitakse Peipsi probleemidest

Homme, 8. detsembril algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Eesti Maaülikooli vanemteadur Külli Kangur arutleb teemal „Mis on Peipsiga lahti?“

Maaülikool tutvustab õppimisvõimalusi "Teeviidal"

Eesti Maaülikool on 2.-4. detsembrini haridusmessil Teeviit, kus lisaks õppimisvõimaluste tutvustamisele näitame muudki põnevat ning ootame kõiki ülikoolielust huvitatuid meie messiboksi informatsiooni ammutama. "Teeviit" toimub Tallinnas, Eesti näituste messikeskuses. Lisainfot vaata www.teeviit.ee.

TalveAkadeemia innustab üliõpilasi oma teadusmõtet tutvustama

TalveAkadeemia korraldab üheksandat aastat järjest säästva arengu teemalist üliõpilaste teadustööde konkursi. Parimate artiklite autorid tutvustavad oma uurimustööd tuleva aasta märtsis toimuval TalveAkadeemia üliõpilaste teaduskonverentsil. Artikleid on võimalik esitada veel kuu aega. Viimane tähtaeg on 20.detsember.

Liha- ja piimatehnoloogiaõpe tähistab poolsajandi juubelit

Täna, 26. novembril algusega kell 14 toimub Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudis konverents, millega tähistatakse 50 aasta möödumist liha- ja piimatehnoloogia alase õppe algusest.

Metsandushariduse lood raiuti raamatusse

Eesti metsandusliku kõrghariduse 90. sünnipäevaks valmis esinduslik teos „Studia rerum forestalium“, mida esitletakse 26. novembril Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi konverentsil „Eesti metsateadus – tänapäev ja tulevikuperspektiivid“.

Esimene üleriiklik mullapäev

26. novembril algusega kell 10 korraldab Eesti Mullateaduse Selts koostöös Eesti Maaülikooliga üleriikliku mullapäeva, mille eesmärgiks on saada ülevaade mulla valdkonna teaduse ja praktikaga seotud uuringutest-tegevustest Eestis ning leida ühishuvisid koostöö edendamiseks.