Ilmus kõrgkooliõpik jäätmekäitlusest ja pinnase tervendamisest

Riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmi...

Maaülikooli vastne audoktor räägib Tartus eksootiliste loomahaiguste ennetamisest

Neljapäeval, 5. novembril peab Eesti Maaülikoolis loengu ülikooli nõukogu poolt valitud audoktor dr. Mogens Lund, kes räägib majanduslikest stiimulitest eksootiliste loomahaiguste ennetamisel, kusjuures rõhuasetus on hiljutisele Aafrika seakatku puhangule Eestis ja teistes Euroopa Liidu riikides.

Maaülikooli teadurid esindasid Eestit mainekal IX Rahvusvahelisel Piimanduskongressil Kiievis

Maaülikooli teadlased Kalle Kask ja Are Selge esindasid Eestit 2.-4. märtsil Kiievis toimunud IX Rahvusvahelisel Piimanduskongressil, kus arutati piimatootmises majanduslanguse tingimustes taastumise võimalusi ning Ida-Euroopa piimatootjate toetamist.

Maaülikooli doktoritöö uuris toidupatogeenide levimust eesti ja imporditud linnulihas

4. märtsil kaitses Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi doktorant Kristi Praakle oma väitekirja „Campylobacter spp. ja Listeria monocytogenes linnulihatoodetes Eestis” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks veterinaarmeditsiini ja toiduteaduse (toiduhügieen ja toidu kvaliteet) erialal.

Tartus toimub taas konverents Terve loom ja tervislik toit

2.-3. märtsil toimub Eesti Maaülikooli aulas veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi traditsiooniline konverents „Terve loom ja tervislik toit 2016“, kus räägitakse põllumajanduse ja toidusektori uurimistulemustest ning innovatsioonist.

Emeriitprofessor Olav Kärt sai maaeluministrilt teenetemärgi

Maaeluminister Urmas Kruuse andis 22. veebruaril Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle ministeeriumi teenetemärgid. Kuldne teenetemärk anti Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Olav Kärt'ile.