Euroopa Liit toetab kahte maaülikooli mahepõllundusuuringut

Euroopa Liidu mahepõllumajanduse teaduskoostöövõrgustik ERA-Net CORE Organic Plus valis välja üksteist teadusuuringute projekti, millest kahte teostavad Eesti Maaülikooli teadlased.

Eesti Maaülikoolist saab üheks päevaks veeülikool

Neljapäeval, 23. oktoobril saab maaülikoolist üheks päevaks „veeülikool“, ja sel puhul oodatakse külla 10.-12. klasside õpilasi, keda huvitab vees ja veega toimuv.

Konverentsil arutletakse, kuidas elavdada paneelelamualasid ja mida teha põlevkivikaevandustega

Laupäeval, 18. oktoobril algusega kell 12 toimub Tartu loodusmajas Eesti maastike ja Euroopa maastikukonventsiooni teemaline konverents, kus räägitakse paneelelamualade elavdamisest, põlevkivikaevanduste taastamise võimalustest ning elu võimalikkusest maal. Konverentsi korraldatakse rahvusvahelise Euroopa maastikukonventsiooni käsitleva projekti E-CLIC raames.

Teerajajate allee sai Ülo Niinemetsa jalajäljed

13. oktoobril sai Tasku keskuse Riia tänava poolsel küljel väärikat täiendust Tartu teerajajate allee – pidulikult avati kolm uut jäljepaari, mille omanikud on  meie taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets, Eskimo jäätisetööstuse rajaja Evald Rooma ning võimlemistreener Sirje Eomõis.

Maaülikoolis toimub jahimeestele suunatud infopäev sigade Aafrika katkust

Reedel, 10. oktoobril algusega kell 12.00 toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas jahimeestele suunatud infopäev sigade Aafrika katkust.

Eesti Maaülikoolis töötati välja biokütuseid efektiivsemalt kasutada võimaldavad mootori toitesüsteemid

Reedel, 3. oktoobril kell 12 tuleb kaitsmisele tuleb Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi doktorandi Risto Ilvese doktoritöö „Vedelate biokütustega töötava kolbmootori toitesüsteem” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks tootmistehnika erialal.

Järvselja metsakaitseala saab 90 aastaseks

Reedel, 26. septembril tähistatakse Järvseljal Eesti esimese metsakaitseala – Järvselja ürgmetsa – 90. aastapäeva.

Maaülikoolis pakutakse taas mahetoitu ning näeb filmi šokolaaditööstusest ja laste orjatööst

22. septembrist on Eesti Maaülikooli peahoone kohvikust terve sügissemestri vältel võimalik osta mahetoitu. 24. septembril toimub kõrgkoolis roheline filmiõhtu, kus saab vaadata filmi „Tume šokolaad“.

Maaülikoolis saab Teadlaste Ööl teada, kas heina saab mootorisse panna, ning osaleda rallil

Reedel, 26. septembril toimub Eestis üleeuroopaline Teadlaste Öö – Eesti Maaülikoolis on sel õhtul külalistele avatud õppehooned, laborid, katselaut ja Zoomeedikumi anatoomiakogu.

Doktoritöö: poollooduslike rohumaade rohtse biomassi alternatiivne kasutamine bioenergia tootmiseks on mõistlik

Teisipäeval, 23. septembril kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Indrek Meltsi väitekiri “Poollooduslike rohumaade biomassi kasutamine bioenergia tootmiseks” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Maaülikoolis toimub lasteülikooli avaaktus

Neljapäeval, 18. septembril alustab Eesti Maaülikoolis Lasteülikool. Avaaktus toimub maaülikooli peahoones (Tartu, Kreutzwaldi 1A).

Seminaril räägitakse innovatsioonist põllumajanduses

Reedel, 5. septembril algusega kell 10.00 toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1a, Tartu) teaduslik-praktiline seminar „OECD tegevusest ning koostöövõimalustest Eesti teadlaskonna analüüsivõimekuse tõstmisel“.