Doktoritöö: mitmekesised keskkonnatingimused tagavad tolmeldajarühmade liigirikkuse

Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Ave Liivamägi väitekiri „Tolmeldajate elupaiganõudluste mitmekesisus poollooduslikes kooslustes“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Doktoritöö: must ja valge sinep, kapsasrohi ja rüps on kasutatavad naeri-hiilamardika püüniskultuuridena

Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Riina Kaasiku väitekiri „Tritroofiliste suhete rakendamine jätkusuutliku taimekaitse strateegia leidmiseks rapsile“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks entomoloogia erialal.

Doktoritöö aitab selgitada maakasutusmuutuste ja elustiku vahelisi seoseid

Reedel, 9. mail tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Are Kaasiku väitekiri “Maakasutusmuutuste mõju maapiirkondade maastikulisele ja bioloogilisele mitmekesisusele“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Maaülikooli konverents keskendub kaasaegsetele tehnoloogilistele lahendustele põllumajanduses

8.-9. mail toimub Eesti Maaülikoolis viies rahvusvaheline teaduskonverents „Biosystems Engineering 2014“, kus osalevad 15 riigi teadlased. Konverentsil keskendutakse sel aastal eelkõige kaasaegsetele tehnoloogilistele lahendustele põllumajanduses.

Maaülikooli teadlased aitasid arendada kuldmärgiga pärjatud smuutisid

22. aprillil omistati Eesti VIII Toiduainetööstuse aastakonverentsil Parima Toiduaine konkursi kuldmärk parima mittealkohoolse joogi kategoorias funktsionaalsetele kaltsiumi ja B-rühma vitamiinidega rikastatud Põltsamaa Felixi Pai Pluss smuutidele, mis pälvisid ka meedialemmiku auhinna. Smuutide arendamisel oli ettevõttele abiks Eesti Maaülikooli tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskuse töörühm.

Tartus toimuv konverents arendab dialoogi ida ja lääne põllumajandustootjate vahel

22.-24. aprillini toimub Tartus konverents „Agroforum  Balticum“, mis on suunatud Läänemere regiooni otsustajatele, teadusjuhtidele ja tootjate esindajatele arutamaks sektori kaalukaid teemasid. Sel aastal on foorumi teemaks on vaba ja õiglane kaubandus põllumajandustoodetega.

Tudengimess viib kokku ettevõtjad ja tudengid

Kolmapäeval, 9. aprillil toimub Eesti Maaülikooli Spordihoones (Tartu, Kreutzwaldi 3) info- ja teabemess „Tudeng ja ettevõtjad“. Messi korraldab Eesti Maaülikooli tudengite algatus MTÜ Tudengi tulevik.

Maaülikooli kolmapäevaõhtul arutletakse haljastuse otstarbe üle

Kolmapäeval, 9. aprillil kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi maastikuarhitektuuri osakonna lektor Merle Karro-Kalberg kolmapäevalugude sarjas teemal „Puu kui indulgents“.

Taotle 2000-eurost Rotalia stipendiumi

Rotalia annab välja 50 stipendiumit suurusega a´ 2000 eurot. Stipendiumikonkursil saavad osaleda Eesti avaõiguslike ülikoolide üliõpilased, kes praegu õpivad päevases täiskoormusega õppes kõrghariduse esimese astme (bakalaureuseõpe, rakenduskõrgharidusõpe, integreeritud õpe) 2. aastal või integreeritud õppe eelviimasel aastal nominaalse õppeaja järgi või kõrghariduse teise astme (magistriõpe) 1. aastal. Stipendium ei ole mõeldud välisüliõpilastele.

Maaülikooli doktoritöö: kliimamuutuste tagajärjed võivad vee ökosüsteemidele olla dramaatilised

Neljapäeval, 3. aprillil kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Olga Tammeoru väitekiri „Looduslike ja inimtekkeliste survetegurite toime vee kvaliteedi muutlikkusele suurjärvedes“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks hüdrobioloogia erialal.

Maaülikooli teadlane: inimesele nakkav E-hepatiit on Eestis sigade seas laialt levinud

Eesti Maaülikooli ja Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringust selgus, et Eestis uus zoonoos E-hepatiit on Eesti seafarmides laialt levinud ning viiruse antikehi avastati koguni ligi 62% proovidest. Edasiste uuringutega püüavad teadlased selgitada, milline on haiguse levik Eesti elanikkonna hulgas.

Maaülikooli mahenädal on äärmiselt populaarne

24.-28. märtsini toimub Eesti Maaülikoolis mahenädal, mille raames pakutakse maaü...