Veterinaarmeditsiini inglisekeelsele õppekavale kandideeris 75 välismaalast

15. juunil lõppes vastuvõtt Eesti Maaülikooli inglisekeelsetele erialadele, veterinaarmeditsiini 30 õppekohale esitas avalduse 75 välismaalast seitsmest riigist.

Doktoritöö: Kaitsealade haldamisel on oluline välja selgitada osapoolte rollid ja ootused

Esmaspäeval, 16. juunil tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Monika Suškevičsi väitekiri “Kaasamisprotsesside tõhusus ja tulemuslikkus ökoloogilise võrgustiku planeerimisel ning rakendamisel mitmetasandilises valitsemismudelis” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Järvselja Õppe- ja Katsemetskond tunnustas Martin Tishleri magistritööd

SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond on väga pikka aega pakkunud metsanduse üliõpilastele võimalust oma teadmisi praktikas kinnitada. Igal aastal koostatakse Järvselja andmete baasil ka mitmeid lõputöid, millest parimaid on Järvselja Õppe- ja Katsemetskond  ka premeerinud. Sel aastal anti preemia Martin Tisherile.

Maaülikoolis lõpetab esimene lend biotehniliste süsteemide eriala tudengeid

Kolmapäeval, 11. juunil lõpetab Eesti Maaülikooli esimene lend biotehniliste sü...

Maaülikooli doktoritöö: Eestis põllumajanduslikke majapidamisi mõjutavad oluliselt selle juhi ja tema pere elutsükliga seotud tegurid

Neljapäeval, 5. juunil tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi doktorandi Ants-Hannes Viira väitekiri „Eesti põllumajanduse strukturaalne kohanemine – institutsionaalsete muutuste ja põllumajandusettevõtete kasvu, kahanemist ning tegevuse lõpetamist mõjutavate sotsiaalmajanduslike tegurite osa“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks maamajanduse ökonoomika erialal.

Värskes Eesti Looduses kirjutavad mitmed maaülikooli töötajad

Äsja ilmus ajakirja Eesti Loodus erinumber Peipsimaa kohta, mis tasub kotti pista igal kultuurihuvilisel, kes sinnakanti ringi vaatama satub. 80-leheküljeline number lahkab Peipsiga seotud teemasid seinast seina, põhirõhk on aja- ja kodulool, ent üksipulgi on luubi all ka loodus ja matkamisvõimalused.

40 aastat valgepõsk-laglede lennuloendusi Eestis

Tänavu möödub 40 aastat kevadrändel Lääne-Eestis peatuvate valgepõsk-laglede regulaarsete lennuloenduste alustamisest. Esimene laglede lennuloendus toimus 13. mail 1974. aastal.

Sookurg Ahja 4 on Etioopiast tagasi kodus

Maikuu keskel saabus Etioopiast tagasi koju sookurg Ahja 4, kes peatub nüüd Meelva soos.

Doktoritöö andis suuniseid hädaolukorra riskianalüüsi parendamiseks Eestis

Esmaspäeval, 26. mail kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Ants Tammepuu väitekiri “Hädaolukorra riskianalüüs Eestis” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Kinnitati nutika spetsialiseerumise õppekavad

Uuest õppeaastast (2014/2015) premeerib Eesti Maaülikool tublimaid nutika spetsialiseerumise erialale sisseastunuid 160 eurose erialastipendiumiga kuus, millega loodetakse suunata noorte valikuid majanduse kasvuvaldkondades vajalike erialade kasuks.

Tehnotroonikatudengid osalesid rahvusvahelisel pneumosõidukite võistlusel

Eesti Maaülikooli Tartu Tehnikakolledži tudengid osalesid iseehitatud pneumo­sõidu­kiga ehk suruõhu jõul töötava hobikarti meenutava masinaga 16.-17. mail Ungaris toimunud rahvusvahelisel võistlusel, millest võttis osa 49 meeskonda kuuest riigist.

Teadlased: Eestis on laialt levinud ohtlik lõhilaste parasiit

Eesti Maaülikooli ja Turu Ülikooli teadlaste uuringu tulemusel avastati paljudes Eesti meriforelli ja lõhe asurkondades ohtlik limaeoslaste hulka kuuluv parasiit Tetracapsuloides bryosalmonae, kes põhjustab lõhilaste noorjärkudel kardetavat neeruhaigust.