Doktoritöö tulemused aitavad tõhustada piimalehmade udarapõletiku ravi Eestis

Neljapäeval, 23. jaanuaril kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi doktorandi Piret Kalmuse väitekiri „Kliiniliste mastiitide diagnoosimine, ravi tulemuslikkus ja patogeenide antimikroobne resistentsus Eestis“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks veterinaarmeditsiini ja toiduteaduse erialal (kliiniline veterinaarmeditsiin).

Negavatt'ile esitati enim ideid maaülikoolist ja Tallinna Ülikoolist

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt korraldatavale energia- ja ressursisäästukonkursile laekus 40 ideed, kuidas ülikoolides elu keskkonnasõbralikumalt korraldada. Esindatud on kümme ülikooli, enim ideid esitati Eesti Maaülikooli ja Tallinna Ülikooli tudengite poolt. Valdkondadest oli kõige populaarsem soojus- ja elektrienergia sääst.

Kolmapäevaõhtul otsitakse vastust küsimusele, kas invasiivsed haigused on ohuks meie metsadele

Kolmapäeval, 8. jaanuaril kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi metsakasvatuse osakonna dotsent Rein Drenkhan maaülikooli kolmapäevaõhtulugude sarjas metsade invasiivsetest haigustest.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemusel said maaülikooli tudengid kolm preemiat ja ühe diplomi

Selgunud on 2013. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemused: bio- ja keskkonnateaduste valdkonnas tõi magistriõppe astmes maaülikooli 3. preemia Reimo Lutter, doktoriõppe üliõpilaste astmes anti 3. preemia Zhihong Sunile ja Mirjam Vallasele. Bakalaureuseastmes sai diplomi Martin Kukk.

Maaülikooli doktoritöö selgitas, et inimtekkeline häiring põhjustab suurema süsiniku netosidumise atmosfäärist kui looduslik häiring

Esmaspäeval, 16. detsembril kell 12 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Meelis Seedre väitekiri „Häiringurežiimi mõju boreaalse metsaökosüsteemi süsinikuvoogudele“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks metsanduse erialal.

Maaülikooli doktoritöö: metsade häiringueelne majandamine mõjutab tormikahjustuste järgset koosluste arengut

Esmaspäeval, 16. detsembril kell 10 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi doktorandi Floortje Vodde väitekiri “Tormikahjustuste käigus tekkinud mikroalade dünaamika ja häiringujärgne puurinde uuenemine hemiboreaalses segametsas” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks metsanduse erialal.

Maaülikooli kolmapäevaõhtute sarjas keskendutakse toidu mikrobioloogilistele ohtudele

Kolmapäeval, 11. detsembril algusega kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli populaarteaduslike kolmapäevaõhtute sarjas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduhügieeni professor Mati Roasto toidu mikrobioloogiaga seotud müütidest ja tegelikkusest.

Maaülikooli professor valiti Eesti teaduste akadeemia akadeemikuks

4. detsembril valis Eesti teaduste akadeemia oma üldkogu istungil 16 kandidaadi hulgast neli uut akadeemikut, loodusteaduste alal sai akadeemikuks Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi professor Ülo Niinemets.

Mullapäeval kuulutatakse välja Aasta muld 2014

Neljapäeval, 5. detsembril toimub Eesti Maaülikooli aulas IV Mullapäev, kus mullauuringute ja muldade kasutamisega seotud aktuaalsete küsimuste kõrval räägitakse põllumajandustoetustega seotud uutest mullakaitsemeetmetest ning kuulutatakse välja Aasta muld 2014.

Rahvusvahelisel konverentsil räägitakse sademevee säästlike lahenduste integreerimisest linnaplaneeringutesse

Reedel, 29. novembril toimub Pärnus Eesti-Läti piiriülese koostööprogrammi projekti „(D)rain for Life“ raames rahvusvaheline konverents „Sademevee säästlike lahenduste arengu perspektiivist Eestis ja Lätis“, mille eesmärgiks on arutleda säästlike sademevee tehnoloogiate parimate rahvusvaheliste praktikate üle, samuti leida võimalusi nende süsteemide rakendamiseks Eestis ja Lätis.

Eesti sookurg tegi ränderekordi

Sel suvel Põlvamaal Ahja lähedal Eesti Maaülikooli vanemteadur Aivar Leito, doktora...

Tallinnas otsitakse maaülikooli pereülikooli õppepäeval vastuseid maakorralduslikele probleemidele

Laupäeval, 23. novembril toimub Eesti Maaülikooli Tallinna pereülikooli teine õppepäev, kus maaülikooli geomaatika osakonna dotsent Siim Maasikamäe räägib maakorralduse tähtsusest ja vajalikkusest meie elus.