Eesti Maaülikooli osalusel kaardistati Eesti rohevöö

Homme, 18. jaanuaril kell 16 toimub Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1a) filmi ja raamatu „The Estonian Green Belt“ esitlus. Raamat ja film keskenduvad endise raudse eesriide aladel looklevale Euroopa rohevööle ning selle äsja kaardistatud Eesti osale.

Maaülikooli kolmapäevaõhtul uuritakse, milline on taimede maa-alune elu

Täna, 11. jaanuaril algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski tn 4, Tartu) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Sel korral kutsub Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi botaanika osakonna juhataja ja professor Tiiu Kull kaasa mõtlema taimede maaaluse elu teemal.

Eesti Maaülikoolis toimub rahvusvaheline loomaeetika kursus

Sel nädalal, 9.-13. jaanuaril toimub Eesti Maaülikoolis rahvusvaheline bioloogia, keskkonna- ja eluteaduste doktorantidele mõeldud kursus „Loomaeetika – laboratooriumist loodusesse“, mille käigus arutatakse loomade ja muude looduslike komponentide teadustöös kasutamise eetilisi aspekte. Kursus aitab loomade, taimede ja keskkonnaga töötavatel inimestel mõista oma tegevusega seonduvaid eetilisi teooriaid ja dilemmasid.

Eesti Maaülikool kutsub kõrghariduse katkestanuid tagasi

Täna, 4. jaanuaril algab Eesti Maaülikoolis TULE programmi avalduste vastuvõtt kevadsemestriks, avaldusi saab esitada 20. jaanuarini. TULE programmist toetatakse kõrghariduse esimese ja teise astme katkestanuid, kes saavad võimaluse kõrgharidusteed tasuta jätkata.

Valitsus nimetas maaülikooli uue kuratooriumi

Valitsus kinnitas neljapäeval, 29. detsembril maaülikooli kuratooriumi uue koosseisu, eelmise koosseisu volitused lõppesid tänavu 24. aprillil.

Doktoritöö uuris erinevate taimekaitse meetodite kombineerimist

Täna, 21. detsembril kell 13 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Pille Sooväli väitekiri “Integreeritud taimekaitse kasutamine odral ja kaeral” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks taimekaitse erialal.

Doktoritöö uurib mineviku taimestiku mitmekesisust õietolmu kaudu

Täna, 21. detsembril kell 11 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Vivika Meltsovi väitekiri “Taimestiku mitmekesisuse peegeldumine kaasaegsete järvesetete õietolmus” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks botaanika erialal.

Maaülikoolis pannakse nurgakivi maaehituse vilistlaste monumendile

Täna, 21. detsembril kell 13.00 avatakse Eesti Maaülikooli linnakus paekivist monument, mis on verstapostiks ehituse eriala kahekümnele lennule ja lõpetab ühtlasi Eesti Maaülikooli 60. juubeliaasta sündmused.

Jaak Jaaniste loeng Tartu tähetornis

Seekordse astronoomialoengu „Talvetaevas 2011“ peab maaülikooli füüsika dotsent ja Tartu Tähetorni Astronoomiaringi president Jaak Jaaniste. Loeng toimub teisipäeval, 20. detsembril kell 18.15.

Doktoritöö uurib potentsiaalseid keskkonnaohte vetikatele

Täna, 19. detsembril kell 11 tuleb Eesti Maaülikoolis kaitsmisele põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorant Villem Aruoja väitekiri "Vetikad Pseudokircheriella subcapitata kemikaalide ja sünteetiliste nanoosakeste keskkonnaohtlikkuse hindamisel” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.

Doktoritöö uurib eri meetodil paljundatud kartulitaimede saagikust

Täna, 19. detsembril kell 13 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Marje Särekanno väitekiri “Eri meetodil paljundatud ja avamaal kasvatatud kartuli meristeemtaimede produktiivsuse näitajate analüüs” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks taimekasvatuse erialal.

Doktoritöös hinnati biogaasi tootmise kasulikkust Eestis

Reedel, 16. detsembril algusega kell 12 tuleb Eesti Maaülikoolis kaitsmisele põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Mario Alberto Luna del Risco väitekiri teemal “Eesti substraatide biokeemilise metaanitootlikkuse potentsiaali määramine ja anaeroobse kääritamise mõnede inhibiitorite uurimine” filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks keskkonnakaitse erialal.