Eesti Maaülikoolis soovib loomaarstiks õppida 43 soomlast

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala tasulise õppe 25 kohale kandideeris tänavu 43 soomlast, mis muudab konkursi viimaste aastate tihedaimaks.

Eesti Maaülikooli populaarseimal erialal on 43 soovijat kohale

Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppe 494 riigieelarvelisele kohale esitati kokku 3406 avaldust, keskmine konkurss ühele kohale on 6,89. Sarnaselt varasematele aastatele on kõige populaarsem ökonoomika ja ettevõtluse eriala 43,25 soovijaga ühele kohale.

Maaülikoolis toimub Balti agronoomia foorum

Taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse osakond korraldab Balti agronoomia foorumit, mis leiab aset Eesti Maaülikoolis 30.06 -01.07. Käesolev foorum on järjekorras juba kaheksateistkümnes. Kokku tulevad agronoomiaga kokkupuutuvad teadlased Eesti Maaülikoolist, Läti Põllumajandusülikoolist, Leedu Põllumajandusülikoolist ja Leedu Põllumajandus- ja Metsandusuuringute keskusest.

Maaülikooli tudeng pälvis Eesti Betooniühingu preemia

Eesti Betooniühingu juhatus otsustas anda 2011. aasta üliõpilaspreemiad Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi maaehituse osakonna magistrant Renno Reitsnikule ja Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna magistrant Ksenia Kaevule.

Eesti Maaülikool ootab avaldusi 839 riigieelarvelisele kohale

Alates tänasest, 27. juunist saab lisaks elektroonilise infosüsteemile esitada ka paberkandjal sisseastumisdokumente Eesti Maaülikooli õppima asumiseks. 2011. aastal võtab Eesti Maaülikool riigieelarvelistele kohtadele vastu 839 uut üliõpilast, neist bakalaureuse-, ehitusinseneri-, loomaarsti- ja rakenduskõrgharidusõppesse 494, magistriõppesse 320 ja doktoriõppesse 25.

Põllumajandusminister tunnustas parimaid maamajanduslike erialade lõpetajaid

Täna, 22. juunil toimus traditsiooniline põllumajandusministri vastuvõtt, kus tunnustati ja anti üle tänukirjad parimatele maamajanduslike kutseõppeasutuste ja Eesti Maaülikooli lõpetajatele.

Eesti Maaülikooli lõpetas sel aastal 826 tudengit

Eesti Maaülikooli lõpetas 2011. aastal bakalaureuseastmes 491, integreeritud õ...

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi direktoriks sai Andres Aland

Esmaspäeval, 20. juunil kinnitas Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi nõukogu instituudi uueks direktoriks dotsent Andres Alandi.

Eesti Maaülikooli doktorant kirjeldas efektiivsemat tuuleenergiasüsteemi

Teisipäeval, 21. juunil kaitseb Eesti Maaülikooli tehnikainstituudi doktorant Vahur Põder väitekirja "Energia tarbimise sobivus tuulegeneraatorite võimsusega"  filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks energiakasutuse erialal.

Eesti Maaülikool avab linnaruumis bakalaureuseprojektide näituse

Esmaspäeval, 20. juunil kell 19 avab Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri osakond Tartus A.Haava ja Vabriku tänava nurgal maastikuarhitektide bakalaureuseprojektide näituse.

Eesti Maaülikool ja Otepää vald alustavad koostööd

Esmaspäeval, 20. juunil kell 15.00 allkirjastavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Otepää vallavolikogu esimees Aivar Nigol ning vallavanem Andres Visnapuu ülikooli ja valla koostöösidemete arendamise raamlepingu.

Eesti Maaülikooli osalusel toimuval konverentsil räägitakse Eesti rollist maailma toidusahvris

Täna, 15. juunil toimub Tartus rahvusvaheline konverents "Eesti roll maailma toidusahvris - maaelu- ja põllumajanduse areng pärast 2013.a.", mille kesksed teemad puudutavad kogu maailmas üliolulist toidujulgeolekut ja Eesti võimalust maailmaturul esindatud olla.