Metsandushariduse lood raiuti raamatusse

Eesti metsandusliku kõrghariduse 90. sünnipäevaks valmis esinduslik teos „Studia rerum forestalium“, mida esitletakse 26. novembril Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi konverentsil „Eesti metsateadus – tänapäev ja tulevikuperspektiivid“.

Esimene üleriiklik mullapäev

26. novembril algusega kell 10 korraldab Eesti Mullateaduse Selts koostöös Eesti Maaülikooliga üleriikliku mullapäeva, mille eesmärgiks on saada ülevaade mulla valdkonna teaduse ja praktikaga seotud uuringutest-tegevustest Eestis ning leida ühishuvisid koostöö edendamiseks.

Metsanduskõrgharidus tähistab 90. sünnipäeva teaduskonverentsiga

Homme, 26. novembril algusega kell 10 toimub Eesti Maaülikooli peahoones (Kreutzwaldi 1A) metsandusliku kõrghariduse 90. aastapäeva tähistamiseks konverents „Eesti metsateadus – tänapäev ja tulevikuperspektiivid“.

Raamatukogu kutsub metsandusliku kõrghariduse 90. aastapäeva näitusele

Eesti Maaülikooli raamatukogus on avatud näitus "90 aastat metsanduslikku kõrgharidust Eestis".

Maaülikooli aasta tegu 2010 tiitli said aiandustudengid

Maaülikooli aasta tegu 2010 on üliõpilaste edukas võistlustöö „Ajas muutuv vanaema lillepeenar“ Tallinna lillefestivalil.

Täna tähistab maaülikool aastapäeva

Reedel, 12. novembril kell 12 toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas akadeemiline aktus, mille käigus kuulutatakse välja aasta tegu 2010 ja maaülikooli teaduse populariseerimise auhinna laureaadid, esmakordselt antakse üle aasta täienduskoolitaja auhind.

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus pälvis rahvusvahelise auhinna

Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus OÜ oli üks kolmest Eesti ettevõtest, kes pälvisid tunnustust Soomes Kvaliteediinnovatsiooni auhindade jagamisel. Auhinna sai lisaks Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskusele ka Feanor OÜ, eritunnustuse pälvis AS Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus.

TEUK XII keskendub biokütustele

Homme, 11. novembril algusega kell 10 toimub Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1A) iga-aastane konverents "Taastuvate energiaallikate uurimine ja kasutamine TEUK XII".

Maaülikooli kolmapäevaõhtul vaatluse all looduslikud ehitusmaterjalid

Homme, 10. novembril algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski tn 4) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Seekord räägib maaehituse osakonna juhataja professor Jaan Miljan looduslikest ehitusmaterjalidest.

Konverents „Eesti metsateadus – tänapäev ja tulevikuperspektiivid“

26. novembril toimub EMÜ peahoone aulas konverents „Eesti metsateadus – tänapäev ja tulevikuperspektiivid“, mis on pühendatud metsandusliku kõrghariduse 90. aastapäevale.

Kuratoorium andis maaülikooli tegevusele hinnangu

Eesti Maaülikooli kuratoorium andis maaülikooli tegevusele hea hinnangu. 29. oktoobril toimus EMÜ kuratooriumi istung. Ülikooliseadusest tulenevalt esitab kuratoorium üldsusele kord aastas oma hinnangu ülikooli kohta. EMÜ kuratooriumi liikmed, kuulanud ära ülevaate 2009/2010. õppeaasta tegevusest, hindasid maaülikooli tegevuse heaks.