Rektor Mait Klaasseni tervitus õppeaasta avaaktusel

Head noored kolleegid! Armsad töökaaslased! Lugupeetud külalised! Uus semester algab. Paljudele siin saalis olijaist on see esimene. Uks uude võib ju olla ka vana – nagu ta talutares enamasti ongi. Seevastu maailm ukse taga on alati uus. Nii avab ka uks uude semestrisse niisuguse maailma, mis on senisest täiesti erinev.

Maaülikoolis alustab õppeaastat enam kui tuhat esmakursuslast

Eesti Maaülikoolis algab uus õppeaasta avaaktusega täna kell 12. Tänavu alustab õpinguid üle tuhande esmakursuslase.

Maaülikooli nõukogu esitas akadeemikukandidaadiks professor Ülo Niinemetsa

Eesti Maaülikooli nõukogu esitas 27. augusti istungil Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikukandidaadiks ökoloogia alal professor Ülo Niinemetsa.

Maaülikooli teadlaste pilliroost katsemaja saab peagi katuse alla

Eesti Maaülikooli maaehituse osakonna poolt Metsamaja taha dendroparki rajatavale pilliroost katsemajale hakatakse täna katust paigaldama.

Loomaarstiks tahtjaid soomlasi tänavu rohkem

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala tasulise õppe 25 kohale astumiseks avaldas tänavu soovi 36 soomlast.

Maaülikooli teadlased rajavad pilliroost katsemaja- võimalik jälgida veebiülekandena!

Eesti Maaülikooli maaehituse osakond on Metsamaja taha dendroparki rajamas juba teist katsemaja, mille ehituseks kasutatakse looduslikke materjale.

Kombiseade Sinine Konrad toodab silost biogaasi ja tahkekütust

Alates sellest nädalast on Eesti Maaülikooli toel Alam-Pedja looduskaitseala lähistel Altnurga külas mobiilne kombiseade nimega Sinine Konrad, millega on võimalik poollooduslikel rohumaadel toota silost biogaasi ja tahket kütust. Uue tehnoloogiaga püütakse ühildada looduskaitse ja energiatootmine.

Vastuvõetute nimekirjad

Eesti Maaülikooli vastuvõetute nimekirjad on üleval SAIS-s.

2. juulil on maaülikoolis puuvilja- ja marjakasvatajate foorum

2. juulil algusega kell 10 on Eesti Maaülikooli aulas foorum „Tootjaorganisatsioon puuvilja- ja marjakasvatuses – ainuvõimalus tulevikus edasiliikumiseks“.

Maaülikooli nõukogu valis neli uut professorit

Maaülikooli nõukogu valis 22. juuni istungil professoriteks Priit Eliase, Andres Annuki, Marina Aunapuu ja Valdo Kuusemetsa.

Maaülikool ootab uusi tudengeid

Esmaspäevast, 21. juunist saab interneti teel SAISi vahendusel esitada avaldusi Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppesse astumiseks.

Maaülikoolis on tänavu üle 700 lõpetaja

Täna, 9. juunil kell 12 on Eesti Maaülikoolis käesoleva õppeaasta esimene lõpuaktus – rektor Mait Klaassen annab diplomi 72 tehnikainstituudi lõpetajale.