Maaülikoolis algavad kolmapäevased ettekandeõhtud

Eesti Maaülikooli teadusloo uurimise keskuses ehk Baeri majas (Veski tn 4) algavad kolmapäevased teeõhtud, mille raames kuulatakse populaarteaduslikke ettekandeid ning peetakse diskussioone. Esimesel ettekandeõhtul homme, 13. oktoobril algusega kell 17 räägib Erki Tammiksaar teemal „Karl Ernst von Baer ja tema tegevuse seotus tänaste maaülikooli uurimisteemadega“.

Maaülikoolis jätkufoorum jätkusuutlikust biomajandusest

Täna, 24. septembril algusega kell 11.30 toimub Eesti Maaülikooli aulas Kreutzwaldi 1a foorum „Nutikas jätkusuutlik biomajandus“.

Maaülikooli laborid avavad teadlaste ööl oma uksed

24. septembril toimuval üle-euroopalisel teadlaste ööl saab Eesti Maaülikoolis näha angerjate märgistamist, piimatoodete valmistamist, robotlüpsi, biogaasi tootmist, betooni purustamist ning muid põnevaid katseid.

Kõrgkoole tunnustatakse kvaliteedijuhtimissüsteemide arendamise eest

Täna, 22. septembril, tunnustatakse Tartus kõrgkoolide ja kõrgkooliüksuste kvaliteedijuhtimissüsteeme. Seesugust tunnustust avaldatakse Eestis esimest korda.

EMÜ Mahekeskuse stipendium

Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2010.a. stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks. Sel aastal premeeritakse parimat bakalaureusetööd 2000 krooniga, parimat magistritööd 3000 krooniga ja ühte kuni 35-a noorteadlast teaduspublikatsioonide eest 5000 krooniga.

RMK Heino Tederi nimelise stipendiumikonkursi tingimused

Sihtasutus Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond kuulutab välja RMK Heino Tederi nimelise stipendiumikonkursi.

Rektor Mait Klaasseni tervitus õppeaasta avaaktusel

Head noored kolleegid! Armsad töökaaslased! Lugupeetud külalised! Uus semester algab. Paljudele siin saalis olijaist on see esimene. Uks uude võib ju olla ka vana – nagu ta talutares enamasti ongi. Seevastu maailm ukse taga on alati uus. Nii avab ka uks uude semestrisse niisuguse maailma, mis on senisest täiesti erinev.

Maaülikoolis alustab õppeaastat enam kui tuhat esmakursuslast

Eesti Maaülikoolis algab uus õppeaasta avaaktusega täna kell 12. Tänavu alustab õpinguid üle tuhande esmakursuslase.

Maaülikooli nõukogu esitas akadeemikukandidaadiks professor Ülo Niinemetsa

Eesti Maaülikooli nõukogu esitas 27. augusti istungil Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikukandidaadiks ökoloogia alal professor Ülo Niinemetsa.

Maaülikooli teadlaste pilliroost katsemaja saab peagi katuse alla

Eesti Maaülikooli maaehituse osakonna poolt Metsamaja taha dendroparki rajatavale pilliroost katsemajale hakatakse täna katust paigaldama.

Loomaarstiks tahtjaid soomlasi tänavu rohkem

Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala tasulise õppe 25 kohale astumiseks avaldas tänavu soovi 36 soomlast.

Maaülikooli teadlased rajavad pilliroost katsemaja- võimalik jälgida veebiülekandena!

Eesti Maaülikooli maaehituse osakond on Metsamaja taha dendroparki rajamas juba teist katsemaja, mille ehituseks kasutatakse looduslikke materjale.