Kalju Kasel valmis raamat Eesti puuviljanduse ajaloost

26. mail kell 10.30 esitletakse Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuses sordiaretuse grand old mani  Kalju Kase raamatut „Puuviljandus Eestis. Sordid ja aretajad".

Maaülikoolis algas rohelise ülikooli nädal

10.-14. maini leiab Eesti Maaülikoolis aset  rohelise ülikooli nädal, mille eesmärgiks on tutvustada erinevaid tegevusi, mille kaudu maaülikool saaks ja võiks rohelisem olla.

Maaülikooli loomakliinik pakub järelmaksu võimalust

Maaülikooli loomakliinik pakub järelmaksu võimalust Eesti Maaülikooli loomakliinik pakub koostöös Swedbankiga klientidele võimalust tasuda raviprotseduuride eest järelmaksuga ja hajutada niiviisi maksekoormust pikema perioodi peale.

Videoülekanne maaelu- ja põllumajanduspoliitika seminarilt

Maaelu ja põllumajanduspoliitika seminari "ÜPP tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist" otseülekanne on jälgitav ka veebivahendusel. Vaata videoülekannet.

Maaülikool saab toetust teadusaparatuuri kaasajastamiseks

Sihtasutus Archimedes kinnitas toetuse 30 projektile, millega teadus- ja arendusasutused saavad kokku 240 miljonit krooni euroraha teadusaparatuuri ja seadmete kaasajastamiseks. Eesti Maaülikoolist pälvis toetuse kolm projekti.

Maaülikooli tudengid kutsuvad maamessi ajal kevadet avastama

Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuritudengid köidavad maamessi ajal külastajate tähelepanu ülikoolilinnakusse väljapandud siltidega, mis rõhutavad: kevad on jõudnud maaülikooli õuele.

Euroametnikud ja teadlased vaevad põllumajanduspoliitika tulevikku

Neljapäeval, 22. aprillil algusega kell 13 korraldab Eesti Maaülikool koostöös Euroopa Komisjoni, põllumajandusministeeriumi ja agraarökonomistide assotsiatsiooniga seminari „Ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik peale aastat 2013 ja avalikud hüved põllumajandussektorist“.

VÕTA nädal

19. - 23. aprillil toimub üle-Eestiline VÕTA nädal, mille raames on Eesti Maaülikoolis 21. aprillil VÕTA päev.

Ametnikud ja teadlased arutavad maakasutuse jätkusuutlikkust

Eesti Maaülikooli geomaatika osakond korraldab 16. aprillil algusega kell 10 seminar-ümarlaua, et arutada maade administreerimise ja haldamise küsimusi.

7 päevaga 2 miljonit kilekotti ringluses vähem

19.-25. aprillil toimub üle-eestiline kilekotivahetuskampaania Minu Roheline Samm. Kampaania raames jagatakse Tallinnas, Tartus ja Pärnus laiali 6 200 tasuta tekstiilkotti, paralleelselt saavad kõik soovijad tuua kodust ära oma vanad kilekotid, mis suunatakse ümbertöötlemisse.

Maaülikool ja Põlva maakond sõlmivad koostöölepingu

Teisipäeval, 6. aprillil kell 13 kirjutavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Põlva maavanem Priit Sibul ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esimees Raul Kudre alla koostöölepingule, mille eesmärgiks on tihendada sidemeid ülikooli ja maakonna vahel.

Avatud ülikooli koolitusel õpetatakse metsloomade abistamist

Eesti Maaülikooli avatud ülikool korraldab 5.-9. aprillini koolituse, mille raames õpetatakse Eestis esmakordselt metsloomi abistama ja neile esmaabi andma.  Õppurite käsutuses on Tallinna loomaaiast toodud närilised, maod, röövlinnud.