Kursus „Kümme meest räägib veest“

Loodusteaduste kool annab teada, et ka sel kevadsemestril kuulavad Hugo Treffneri gümnaasiumi reaalharu 11. klassi õpilased maaülikooli valikkursust. Kuna eelmise aasta kursus teemal „Kümme meest räägib veest“ läks Treffneri õppealajuhataja Aime Punga hinnangul hästi korda, siis püüame sel aastal korrata. Nagu mängus ikka, on mõned mehed vahetunud ja nagu eelmiselgi aastal, ei ole mängus vaid mehed.

Eestiga seotud teadlased kanti maailmakaardile

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 16 esitleb TÜ ajaloo muuseum digitaalkaarti 188 geograafilise objektiga, mis on nime saanud 58 Eestiga seotud teadlase või maadeuurija järgi. Samuti avab muuseum Jaan Künnapi fotonäituse „Tõus Araratile 180 aastat hiljem“.

Maaülikool esitleb Pargiraamatut

6. jaanuaril kell 15 esitletakse Eesti Maaülikooli aulas (Kreutzwaldi 1A) raamatut “Park on paradiis looduses ja kunstis“.

Maaülikool ja spordihoone ehitaja saavutasid kompromissi

Eesti Maaülikool ja AS YIT Ehitus jõudsid mõlemaid pooli rahuldavale kokkuleppele, millega lõpetati kohtuvaidlus maaülikooli spordihoone mittetähtaegse ehitamise ja võlgnevusega seotud küsimustes.

Selgusid parimad üliõpilaste teadustööd

11. detsembril autasustati Eesti üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Konkursile saabus üle neljasaja sel või möödunud aastal valminud teadustöö, millest parimatele jagati rahalisi auhindu kokku pea miljoni krooni väärtuses.

Avati biogaasi pilootseadmete labor

Eesti Maaülikooli taastuvenergia keskus avas 8. detsembril biogaasi pilootseadmete labori.

Kuidas on seotud GMO-soja ja jõulupraad?

Eesti Maaülikool ja Eesti Roheline Liikumine korraldavad 10. detsembril algusega kell 12 maaülikooli peahoones Kreutzwaldi 1A (ruumis 038) seminari „Kuidas valmib Sinu jõulupraad?“. Seminari külalisesineja on Norma Gimménez Paraguayst.

Maaülikoolis antakse vanadele asjadele uus elu

26.novembril tähistab Eesti Maaülikool Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalat omal moel – ülikooli hoonetest kokkutoodud vanadest ja kasutuna seisnud mööblitükkidest ning muust kraamist tehakse korduvkasutuse töötoas uued asjad.
Eesti Maaülikooli uudised aastatest 2004-2008

Eesti Maaülikooli veterinaariatudengile omistati reisigrant

Eesti Maaülikooli kolmanda kursuse veterinaariatudengile Kaisa Velströmile omistati UFAW (The Universities Federation for Animal Welfare) poolt reisigrant Suurbritannia Primaatide Seltside konverentsile minekuks.

Rando Värniku akadeemiline loeng "Eesti maamajandus, eile, täna, homme"

Majandus- ja sotsiaalinstituudi direktori professor Rando Värniku kõne Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel 13. novembril 2009

Rektor Mait Klaasseni kõne "Olgem julged ja saagem parimateks!"

Maaülikooli rektori Mait Klaasseni kõne Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel 13. novembril  2009