Uudised

Maaülikooli kolmapäevaõhtul võetakse ette väärarusaamad e-ainetest ja sojatoitudest

14. detsembril algusega kell 17 toimub Baeri majas (Veski tn 4, Tartu) järjekordne kohtumine sarjast „Maaülikooli kolmapäevaõhtud“. Sel korral kutsub Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toidu- ja keskkonnatoksikoloogia professor Tõnu Püssa kaasa mõtlema toidutoksikoloogiliste väärarusaamade teemal.

Maaülikooli tudengeid tõid riiklikult teadustööde konkursilt auhindu igas vanuseastmes

Täna pälvisid Eesti Maaülikooli tudengid Haridus- ja Teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil bio- ja keskkonnateaduste valdkonnas mitmeid preemiaid. Meie tudengeid tunnustati nii bakalaureuse-, magistri- kui ka doktoriastmes.

Mitterahalised spordistipendiumid jagatud

Spordikomisjonil on au teatada, et 2011. aasta mitterahalised spordistipendiumid on määratud Igor Syunin´ile ja Grete Tõnne´le. 

Homme esitletakse Eesti Maaülikoolis toiduainete käitlemise suurteost

Homme, 9. detsembril algusega kell 14 toimub Eesti Maaülikooli peahoone (Kreutzwaldi 1a) aulas raamatu "Toiduainetööstuse tootmishügieen" esitlus. Raamat on toiduainete temaatika põhjaliku ja oskusliku käsitlemise poolest esimene omalaadne eestikeelne trükis.

Maaülikooli teadlaste osalusel välja töötatud silobakter kiideti Euroopas heaks

Maaülikooli teadlaste osalusel välja töötatud silokonservant Lactobacillus plantarum võeti ühena esimestest mikroorganismidest Euroopa Liidu registreeritud söödalisandite registrisse.

Maastikuteatrit tuli uudistama ka keskkonnaminister

Noorte infomessil Teeviit 2011 esitles maaülikool oma boksis maastikuteatrit, mille 160kraad...

Stipendium tuutoritele ja tugitudengitele

Maaülikool annab aktiivsele ja tegusale tuutorile või tugitudengile stipendiumi. Kõik esimesed kursused, instituudid, üliõpilaseesindus ning -seltsid esitavad kirjaliku toetuskirja vähemalt ühe kandidaadi kohta järgnevate 2011. aastal stipendiumile kandideerijate seast.

Spordistipendiumi taotlemise tähtaeg on 1. detsembril

Taotlusi Eesti Maaülikooli spordistipendiumile võetakse vastu kuni 1. detsembrini.

Maaülikooli külastab Peterburi Agraarülikooli prorektor

Täna, 30. novembril külastab Eesti Maaülikooli Peterburi Agraarülikooli prorektor Nikolai Poljanski, et arutada koostöövõimalusi kahe ülikooli vahel.

Maaülikooli väikeloomakliinikus alustab tööd koerte käitumisnõustaja

Käitumiskonsultatsioone viib EMÜ väikeloomakliinikus läbi koertekoolitaja Tiia Ariko, kes koostöös loomaarstidega aitab lahendada koerte käitumisprobleeme.

Pere alustab Eesti Maaülikooliga koostööd

Eesti Maaülikool ja Eesti üks suurim toidutootja Pere sõlmisid täna koostöölepingu, mille alusel hakkavad Eesti Maaülikooli teadlased nõustama Pere tootearendust ning Pere omakorda pakub üliõpilastele õppepraktikat ja töökohti.

Eesti Maaülikool sõlmib koostöölepingu Eesti suurima kutsehariduskeskusega

Homme, 16. novembril kell 10.30 kirjutavad Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Tartu Kutsehariduskeskuse direktor Andrus Kompus alla koostöölepingule, mille peamiseks eesmärgiks on luua kutsehariduskeskuse lõpetajatele paremad võimalused kõrghariduse omandamiseks Eesti Maaülikooli poolt pakutavatel erialadel.