Foorum GLOBAALNE TEADUS, LOKAALNE RIIK

Foorum toimub Eesti Maaülikooli aulas 13. oktoobril kell 12–17, seal käsitletakse üleilmastumist teaduses ja kõrghariduses ning teadmistepõhise ühiskonna ja ülikoolide arenguvõimalusi avatud maailmas ja väikeriigis.

Euroopa maamajandusteadlased kohtuvad Tartus

Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut korraldab 30. septembrist – 1. oktoobrini Tartus Dorpati konverentsikeskuses oma 40. aastapäeva tähistamiseks rahvusvahelise teaduskonverentsi "Majandussüsteemide uurimine põllumajanduses ja maaelus" (Economic Systems Research in Agriculture and Rural Development).

Leiutuskonkurss Tehnikatudeng leiutab 2009

Eesti Maaülikooli tehnikainstituut kuulutab välja üliõpilaste leiutuskonkursi Tehnikatudeng leiutab 2009.

Maaülikool ootab teadlaste ööl endale külla

Üle-euroopalisel teadlaste ööl 25. septembril ootab ka maaülikool huvilisi külla.

Jaapani metsateadlased esinevad maaülikooli seminaril

Reedel, 18. septembril  kell 14.00 toimub Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1a) seminar "Jaapani metsad ja metsandus".

Eesti Maaülikooli kuratoorium kiitis heaks ülikooli tegevuse

11. septembril toimus Eesti Maaülikooli kuratooriumi istung. Ülikooliseadusest tulenevalt esitab kuratoorium üldsusele kord aastas oma hinnangu ülikooli kohta.

Maaülikooli tudengit pärjati tiitliga „Microsoft Student Partner"

Esmakordselt valiti Eesti Maaülikooli tudeng rahvusvahelisse programmi "Microsoft Student Partners", mida viiakse Eestis läbi juba 2003. aastast. Microsoftil on praegu ligi 2500 partnertudengit 94 riigis. Kokku tunnustati Microsoft Student Partner (MSP) tiitliga viie Eesti kooli säravat õppurit.

Maaülikool pikendab vastuvõttu 18. septembrini

Eesti Maaülikooli  bakalaureuse- ja magistriõppes jätkub kuni 18. septembrini avalduste vastuvõtt vabadele tasulistele õppekohtadele.

7. septembril avatakse Eesti Maaülikooli spordihoone

Esmaspäeval, 7. septembril kell 17 avatakse pidulikult Eesti Maaülikooli spordihoone. Tseremoonial osalevad maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tartu linnapea Urmas Kruuse, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kultuuriminister Laine Jänes.

Õppeaasta avaaktus

2009/2010. õppeaasta avaaktus toimub 1. septembril algusega kell 12.00 Maaülikooli endise peahoone (Kreutzwaldi 64) aulas. Peale aktust toimuvad infotunnid instituutides. Õppetöö algab statsionaarse õppe kõikidel kursustel 2. septembril.

SA Archimedes toetab kolme välisprofessori tööd maaülikoolis

Eesti Maaülikooli nõukogu valis 19. augusti istungil keskkonnateaduste professoriks Henri-Charles Dubourguier´ ja maastikuarhitektuuri professoriks Simon Belli. Välisprofessorite tööd maaülikoolis rahastab SA Archimedes Euroopa Sotsiaalfondi programmi DoRa raames.

Tartusse tulevad maailma juhtivad mahepõllumajandusteadlased

25.-27. augustil toimub Tartus Balti riikide esimene rahvusvaheline mahepõllumajanduse teaduskonverents  „Fostering healthy food systems through organic agriculture - Focus on Nordic-Baltic Region“. Konverentsi avapäeval on kõigile huvilistele avatud mahetoodete laat.