Tartu ootab noori osalema lühifilmide konkursil

Tartu linnavalitsus koos Anne noortekeskusega kutsub seoses Euroopa päeva tähistamisega Tartus kooliõpilasi ja tudengeid osalema lühifilmide konkursil, mille eesmärgiks on tutvustada Tartu linna innovaatilise, noorusliku ja ettevõtliku noortelinnana.

Rattarikka ülikooli konkurss

Rattarikka ülikooli konkurss toimub tänavu esimest korda ja selle eesmärgiks on selgitada välja Eesti kõige rattasõbralikumad ülikoolid ja kõrgkoolid. Konkursile on oodatud osalema kõik, kes soovivad oma koolis rattakasutust aktiivsemaks muuta.

Konverents "Mida oled sina väärt?"

16. aprillil toimub Dorpati konverentsikeskuses konverents noortelt noortele "Mida oled sina väärt?".   Tipptegijad arutlevad ühiskonnateaduste praeguse olukorra ning arenguvõimaluste üle. Vastust otsime küsimustele : Mida on ühiskonnateadlased tänapäeval väärt? Millised on sinu võimalused? Mida sult tööturul oodatakse? Kuidas ennast konkurentsis müüa? Kuidas olla liider ja juht? Milline on sinu hariduslik konkurentsivõime? Arutellu kaasatakse ka kõik osalejad.

EMÜ keskkonnakaitse õppekavad said kõrge hinnangu

22.-29. märtsil toimus maaülikoolis keskkonnakaitse õppekavade hindamine. Hinnati viit õppekava: keskkonnakaitse (spetsialiseerumisega maastikuarhitektuurile ja maastikukaitse ja –hooldusele), loodusturismi ning linna- ja tööstusmaastike korralduse bakalaureuse ning maastikuarhitektuuri ning maastikukaitse ja -hoolduse magistri õppekavasid.

Avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labor

Reedel, 3. aprillil algusega kell 12.30 avatakse EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi taimebiokeemia labori uued ruumid aadressil Tartu Kreutzwaldi 5 (ruum 2D5).

E-õppe kevadkonverentsile!

Aprilli esimestel päevadel kogunevad Eesti Maaülikoolis e-õppe teoreetikud ja praktikud konverentsile «Kool – õpetamisasutusest õpiruumiks».

Eesti Maaülikooli kloonimisprojekt sai EASi toetuse

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) langetas positiivse otsuse Eesti Maaülikooli projekti „Kloonimise tehnoloogia väljatöötamine biotehnoloogiliste ravimite saamiseks transgeensetelt veistelt“ rakendusuuringu toetuse osas.

Algab populaarne tudengite linnaruumi teemaline teaduskonverents TalveAkadeemia 2009

TalveAkadeemia konverentsi pealkiri „Linnaplaneerimine: luues säästvat elukeskkonda“ köitis niivõrd palju inimesi, et osalejakohad täitusid rekordilise tunniga, mistõttu toimub esmakordselt TalveAkadeemia ajaloos 27. veebruarist 2.märtsini Nelijärve Puhkekeskusest otseülekanne.

Maaülikooli teadlased lähevad külalisõpetajaiks

Vabariigi sünnipäevanädalal on üheksa Eesti Maaülikooli teadlast Eestimaa koolides tunde andmas.

Maaülikooli teadlased kohtuvad Ruve Schankiga

Professorite kogu juhatuse eestvõttel toimub reedel, 20. veebruaril  kell 14 – 16.30 EMÜ aulas Kreutzwaldi 1A  kohtumine–arutelu Ruve Schankiga, kes on Eesti Vabariigi esindaja FAO juures Roomas.

Valminud on õppeainete tagasiside statistika

01.12.2008 - 31.01.2009 said üliõpilased ÕISis anda tagasisidet õppeainete ja õppejõudude kohta. Kokku täideti 7585 (sügissemestril 7479) ankeeti.

Sordiaretuse grand old man Kalju Kask pälvis elutööpreemia

Vabariigi valitsus kinnitas 12. veebruaril riigi teaduspreemiate laureaadid. Pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest antava 600 000 krooni suuruse riigi teaduspreemia pälvis Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse vanemteadur Kalju Kask.