Metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetool uurib metsa kui ökosüsteemi ning arendab metsakasvatuse meetodeid, keskendudes elurikkusele, häiringuökoloogiale, süsiniku- ja toitainete ringele, metsaparandusele, metsakaitsele ja metsamajandusele. Samuti tegeletakse metsade mitmekülgse kasutuse, metsapatoloogia, puidukaitse, jahinduse ja kliimapoliitikaga. Õppetooli teadlased osalevad metsanduslikus seadusloomes, riiklike arengukavade koostamises ning erialaorganisatsioonide töös.
Õppetooli juht
metsakasvatuse tenuuriraja nooremprofessor
Metsanduse ja inseneeria instituut
Chair of Silviculture and Forest Ecology
+3727313110
+3727313110reimo.lutter@emu.ee
reimo.lutter@emu.eeÕppetooli teadusprojektidega seonduva info leiab ETISest.
Kõige värskem ülevaade õppetoolis ilmunud teadusartiklitest asub ETISes.
Tutvu metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetoolis kaitstud doktoritöödega.
Keskendub metsaistandike ja ökosüsteemi taastamise uuringutele. Lisaks erinevate metsakasvatusvõtete mõju uurimisega produktsioonile, aineringetele ja elurikkusele.
Tegeleb erinevate süsiniku (C) voogude ja varude kvantitatiivse hindamisega erinevates metsakooslustes. Teise olulise suunana selgitatakse erinevate majandusmeetodite mõju metsade C voogudele.
Uurib nii invasiivsete kui ka kodumaiste metsa- ja linnapuid kahjustavate seeneliikide levikut ja kahjustusi. Lisaks arendatakse patogeenide tõrjevõimalusi ning tegeletakse seenekasvatusega.
Tegeleb RMK/EMÜ metsapuude parendusprogrammi raames järglaskatsekultuuride ja LIFE AdaptEst projekti osana geograafiliste katsekultuuride rajamise ja analüüsiga, samuti teiste valdkonna projektidega.
Uurib looduslike häiringute (tuli, torm, putukkahjurid, seenhaigused) ja inimtegevuse mõju metsaökosüsteemide dünaamikale, et tagada terved, kohanemisvõimelised, mitmekesised metsad muutuvas kliimas.
Õppetoolis on kasutamiseks erinevad laborid nii õppe- kui ka teadustööks
Valdkondlike tegemistega kursis olemiseks jälgi meie sotsiaalmeedia kanaleid. Sealt leiad üliõpilasena, lõpetajana kui muu huvilisena teavet aktuaalsete sündmuste ja uudiste kohta.
Eesti Metsaüliõpilaste Selts loodi 1989. aastal ning alates sellest ajast on see olnud justkui vahelüli metsandust õppivate tudengite ning praktilise metsandussektori vahel. Lisaks tutvustele ja kontaktidele, mis tasuvad tulevikus erialaselt ära, vahendab selts oma liikmetele ka töö- ja praktikakohti.