Tehnikamaja ilmajaam:

Vaata ilmainfot

Koostöölepe Taiwani ülikooliga arendab teadust ja õpilasvahetusi

Täna, 24. septembril külastas Eesti Maaülikooli Taiwani ülikooli delegatsioon, et allkirjastada vastastikuse koostöö memorandum teaduskoostöö ja õpilasvahetuste edendamiseks.

Koostöös nähakse võimalust uuteks teadusprojektideks, mistõttu julgustatakse ülikoolide teadlasi huvipakkuvates valdkondades vahetama nii teavet, teaduslikke andmeid kui tehnoloogiaid ning laboratoorseid vahendeid. Üliõpilastele annab memorandum võimaluse vahetusaastaks uues partnerülikoolis.

Kontaktid Taiwani ülikooliga (National Central University (NCU)) said algus neli aastat tagasi, mil Eesti teadlastele pakuti võimalust osaleda kahe riigi vahelises külastusprogrammis, rääkis geomaatika õppetooli juht Aive Liibusk. „Koostöö kahe ülikooli vahel hakkas kohe sujuma,” kinnitas ta.

NCU president Dr. Jing-Yang Jou märkis, et Taiwan on samasugune väikeriik nagu Eesti. Tõsi, Taiwanis on elanikke rohkem (23,7 miljonit), kuid väikestel riikidel on võimalus teha koostööd efektiivselt, leidis ta. President tutvustas lühidalt geomaatika meetodeid, kuhu on kaasatud ka kosmosetehnoloogia. Teadlaste abiga on võimalik jälgida nii klimaatilisi, metsanduslikke, ehituslikke kui ka mitmeid teisi muutusi maapinnal. Tehnoloogiate juurutamine maakorralduse vallas on ka Eesti Maaülikoolis laialt levinud, tõdes ta. Veel märkis Jou, et käis varahommikul Tartus jalutamas ning kiitis linna ilu.

Rektor Mait Klaassen tundis rõõmu, et leping avab mõlema ülikooli tudengitele võimaluse õppida partnerülikoolis ning saada uusi teadmisi ja sõpru. Lisaks märkis ta, et üks Taiwanist pärit tudeng juba õpib maaülikoolis.

National Central University (NCU) asutati Nanjingis aastal 1915. Ülikoolide paremuse pingetabelis asub asutus 500 parima seas ning praegu õpib ülikoolis umbes 12 000 tudengit.