Maaülikooli rektor pälvis Balti Assamblee medali

Foto: Läti Parlament(Saeima)
Rektor Mait Klaassen tseremoonial

Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen osales 28. oktoobril Riia kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial, kus talle anti üle tänavune Balti Assamblee medal.

Assamblee konsultant Rovena Berga märkis, et rektorit autasustati medaliga panuse eest haridus- ja teaduskoostöö edendamisel Balti riikides ning Läänemere metsanduse, veterinaaria ja põllumajanduse ülikoolide koostööalgatuse (BOVA) arendamise ja juhtimise eest.

"Medal on sümbol, mis tuletab meile meelde, et me ei tohi kunagi unustada koostöö väärtust ja jõudu ning omavahelist sõprust," lisas Berga.
Balti Assamblee loodi pärast Baltimaade taasiseseisvumist, mil tekkis vajadus Balti riikide suurema koostöö järele. Parlamentaarse koostöö organisatsiooni loomise resolutsioonile kirjutati alla 8. novembril 1991. Balti Assamblee laiem eesmärk on riikidevahelise koostöö ja ühtsustunde arendamine, teabe vahetamine ja ühtse Baltimaade välispoliitika kujundamine.