Tehnikamaja suures töökojas valminud päikeseautolt kerkis kate

Kuid on hulk vabatahtlikke pusinud Eesti Maaülikooli tehnikamaja suure töökoja nurgas millegi kallal, millelt kerkis nüüd sõna otseses mõttes saladuseloor. Baltimaade teine päikeseauto on valmis.

Solaride arendab päikeseautot, kuid hoopis tähtsam eesmärk on arendada inimesi ja inseneriteadust, rõhutas Tallinnas T1 keskuses korraldatud esitluspeol Solaride ettevõtmise juht Kristel leif. Masina ehitamisse panustasid sajad üliõpilased, õpilased ja mentorid üle Eesti. Auto sõidab Austraaliasse võistlema 3000 km pikkusele päikeseautode kuulsamaile võistlusele (The World Solar Challenge) juba oktoobris.

Eestis jääb järgmise kümne aasta jooksul puudu 2/3 töötleva tööstuse inseneride järelkasvust ja meil ei ole sellest suva, kirjutab Solaride oma veebilehel. Läbi päikeseauto ehitamise püütakse tuua noori, sh naisi tehnoloogia valdkonda.