Tõuaretuse ja biotehnoloogia külalisprofessoriks valiti Lotte Stroebech

Foto: Lotte Stroebech
Erakogu

Tõuaretuse ja biotehnoloogia õppetooli külalisprofessoriks valiti Lotte Stroebech, kes esimesest jaanuarist hakkas täitma SekMo granti "Tippspetsialisti kaasamine loomakasvatuse ja veterinaaria õppe kaasajastamisse."

Projekti eesmärgiks on tippspetsialisti kaasamise abil kaasa aidata akadeemilise kõrgharidusega spetsialistide ettevalmistamisele töötamaks avalikus ja erasektoris toidutootmise, täpsemalt loomakasvatuse valdkonnas. Samuti on oluline arendada toidu tootmisahela terviklikkuse põhiprintsiipi "põllult lauale" Eesti Maaülikoolis.

Stroebech on väga laialdaste teadmistega tunnustatud teadlane ja ettevõtja. Ta on Stroebech Media ja ARTSMedia Denmark asutajaliige ning töötanud kaasprofessorina Kopenhaageni ülikoolis. Stroebech omab laialdasi teadmisi sigimisbioloogiast.