Haridusvideote konkursi võitis kraanivee müüte murdev video

Kuvatõmmis videost

26. veebruaril lõppes üliõpilasesinduse korraldatud haridusvideote konkurss "Professorilt mulle ja minult sulle."

Konkursi eesmärk oli haridusvideote loomine, mis tõstavad kooliõpilaste keskkonna- ja kliimateadlikkust, selgitades visuaalselt erinevaid keskkonnamõisteid ja protsesse.

Peahoone aulas toimunud auhinnatseremoonial tunnustati nelja silmapaistvat videot ning tänati osalejaid ja nende juhendajaid. Rahvahääletuse tulemusel võitis esikoha video "Kraanivesi," mis lükkab ümber kraanivee müüdid. Video autorid on Alo Konist, Raul Kirs, Johanna Kalda, Katrin Gross ja professor Toomas Tamm.

Teise koha saavutas video "Varjatud mädaniku teaduspõhine tuvastamine," mis õpetab puudel tuvastama varjatud mädanikku puid maha raiumata. Video koostas Magnus Mänd juhendaja Toomas Tarmuga.

Kolmandaks tulid Pilleriin Teras, Jan Siimson, Mark Emil Mustonen, Silvert Gutman ja professor Arvo Tuvikene, kelle loodud video "Plastik" käsitleb plastiku mõju loodusele ja keskkonnale.

Üliõpilasesinduse haridus- ja sotsiaaltoimkond tänab kõiki toetajaid, osalejaid ja nende juhendajaid.

Esikoha saavutanud "Kraanivesi"