Maaülikooli külastanud Saksa delegatsioonile pakkusid huvi metsa ja taimekaitse teemad

Foto: Kristina Kurm
Delegatsiooni külaskäik Eesti Maaülikooli

6. juunil väisas Eesti Maaülikooli Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa delegatsioon, eesotsas riigisekretär dr Denis Altiga. Külaliste soov oli saada ülevaade Eesti Maaülikooli peamistest tegevusvaldkondadest.

Seejuures huvitas külalisi eriti metsandusalane teadustöö ning taimekaitse valdkonnaga seotud uurimisprojektid. Globaalses mastaabis on Eesti ja Saksamaa geograafiliselt, klimaatiliselt ning ka ühiskondlikult üsna võrreldavad ja seetõttu on vaja looduses ja majanduses vaja silmitsi seista ka sarnaste probleemidega.

Ülikoolist tervikuna, samuti metsandusalasest teadustööst tegi külalistele ülevaate metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid. SMEAR uurimisjaama meeskonna tegevusi tutvustas metsandusliku andmeteaduse ja modelleerimise professor Steffen Manfred Noe.

Seejärel külastati taimetervise laborit Metsamajas, kus taimetervise professor Eve Veromann ja peaspetsialist Liina Soonvald tutvustasid käimasolevaid katseid ja uurimissuundi.