Tehnikamaja ilmajaam:

Vaata ilmainfot

Algas suur-konnakotkastele pühendatud mälumänguseeria 

Foto: Urmas Sellis
26. novembri mälumäng

26. novembril toimus Tartu Loodusmajas esimene mälumäng kevadeni kestvast seeriast, mille küsimused on vähem või rohkem seotud keskkonna, eluslooduse või konnakotkastega. Välistatud ei ole üllatusküsimused muudest valdkondadest. Sari koosneb kokku kaheksast mälumängust. 

Esimeses voorus osales kokku 40 inimest, nende seas ka mõned lapsed. Auhinnaliste kohtade selgitamiseks oli tarvis lisaküsimust. Tavaliselt esitatakse 30 küsimust.

Mälumängu sissejuhatuseks tehti 10-minutiline kiirloeng projektist, mille raames mälumäng toimub. Edaspidi valitakse kiirloengu teemad sisulisemad, seega mingil kitsamal teemal, mis samuti on projektiga seotud.

Mälumänguseeria on osaks GSELIFEAboveBorders projektist, mida teostab Eesti Maaülikool koostöös Poola, Bulgaaria ja Türgi kolleegidega. Projekti eesmärk on parandada kriitilises seisus suur-konnakotka elutingimusi kogu aasta jooksul, mil nad on kas pesitsusaladel (EL riikidest ainult Eestis ja Poolas), talvitusaladel (nt Kreeka, Türgi) või rändel (nt Bulgaaria).

Teine mälumängu voor toimub Tartu Loodusmajas 19. detsembril 2024 kell 18-20.30. Järgmise lühiloengu Alam-Pedja röövlinnu inventuuri tulemustest teeb Pelle Mellov. Mälumänge juhib ja küsimused koostab Urmas Abel.

Suur saal mahutab vähemalt 60 inimest, tõenäoliselt rohkemgi. Tule osalema, igav tõenäoliselt ei hakka!

 

Lisainfo: Urmas Sellis, 5034799