Tehnikamaja ilmajaam:

Vaata ilmainfot

Maaülikoolis toimunud Study in Estonia kohtumisel oli fookuses välisüliõpilaste vastuvõtt

Foto: Kristina Kurm
Kohtumise järgselt külastati Märja veiste katsefarmi

Reedel, 10. jaanuaril võõrustas Eesti Maaülikool Eesti kõrgkoolide rahvusvahelise tutvustamise ümarlauda. Study in Estonia tutvustab üleilmselt Eesti kõrgkoolides õppimise võimalusi. Seminar tõi Eesti Maaülikooli kokku üle 20 välisturunduse ja vastuvõtuspetsialisti teistest Eesti kõrgkoolidest ja Haridus- ja Noorteameti rahvusvahelistumise osakonna Study in Estonia meeskonnast.

Kohtumise fookuses oli 2024. aasta välisüliõpilaste statistika ja tagasivaade eelmise aasta vastuvõtule. Study in Estonia juht Eero Loonurm tõdes, et välistudengite koguarv Eestis on vähenemas: "Käesoleval õppeaastal õpib Eesti kõrgkoolides pisut vähem kui 4000 tasemeõppe välisüliõpilast. Välisüliõpilaste koguarv on langenud mitu aastat järjest, milles on kindlasti oma osa täiemahulisel sõjal ning kõrgkoolid on mures ka karmistunud viisapoliitika pärast. Välisüliõpilaste vastuvõtt on samas võrreldes eelmise õppeaasta vastuvõtuga paranenud," sõnas Eero Loonurm.

Koos vaadati üle Study in Estonia koordineeritud ja korraldatud tegevused. Nii näiteks alustati eelmisel aastal tööd Eesti kogukondadega võõrsil, kus on väga suur hulk ülikooliõpingute ikka jõudnud noori. Lisaks on Study in Estonia riikliku tasandi koordinaatorina võtnud suurema rolli Study in Europe võrgustikus, et turundada Eestis õppimise võimalusi kogu maailmas koos teiste Euroopa partneritega.

Kohtumisel osalenud kõrgkoolid tegid kokkuvõtted oma eelmise aasta vastuvõtutulemustest. Oma Eestisse ja maaülikooli õppima tulemise teekonda ning proovikive tutvustasid veterinaariatudeng Hritik Bandari ja metsanduse magistriõppe tudeng Sayano Fujimoto. Nad andsid kohaletulnutele ka soovitusi, kuidas välistudengi kohalejõudmist ja sisseelamist veelgi sujuvamaks muuta.

Üheskoos arutati ka värbamise plaane 2025/2026. õppeaasta välisüliõpilaste vastuvõtuks. Koos on plaanis tutvustada Eestis õppimist nii digitaalsetel infoseminaridel kui ka füüsilistel konverentsidel, messidel ja seminaridel. Neist lähim ja suurim on veebruari lõpus Lätis toimuv Skola mess, kuhu minnakse ühiselt Eestis õppimist tutvustama. Lisaks korraldatakse märtsis Study in Estonia egiidi all ka ühine veebiseminar.

Kohtumine lõppes Eesti Maaülikooli veiste katsefarmi külastamisega, mis äsja renoveerimiskuuri läbis. "Märja katsefarm on maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse tudengitele oluline õppebaas ja seda oli põnev ka kolleegidele tutvustada, sest neid erialasid ju teistes Eesti kõrgkoolides ei õpetata. Veterinaarmeditsiin on välistudengite seas jätkuvalt väga populaarne ja see on üks nendest erialadest, mille vastuvõtt möödunud aastal paranes," tõdes ümarlaua maaülikooli poolne korraldaja, turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristina Kurm.