Raefodi preemia laureaat 2019

Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi fond jagas kätte tänavused stipendiumid, mis on välja pandud koostöös ettevõtete ja asutustega.

Vilistlaskogu stipendiumid andis kogu juhatuse liige Marko Kass üle 5. detsembril maaülikooli aulas toimunud Mullapäeval. Esimese preemia sai loodusturismi eriala üliõpilane Martin Tikk, teise preemia loomakasvatuse doktorant ja "Teadus kolme minutiga" parimate sekka jõudnud Maksim Runin ning kolmanda preemia toiduainete tehnoloogia tudeng Gertrud Kask.

Samas andis abilinnapea Reno Laidre üle ka Tartu linnavalitsuse välja pandud Raefondi stipendiumid. Preemiad said biokütuste uurija professor Timo Kikas ning geomaatika osakonna dotsent Evelin Jürgenson.  

Raefondi stipendiumid pälvisid keskkonnakaitse eriala üliõpilane Brigita Tool, metsandustudeng Marek Uri, metsandus- ja maaehitusinstituudi nooremteadur Teele Paluots ning sama instituudi nooremteadur Kristiina Aun ja toiduainete tehnoloogia tudeng Gertrud Kask.

Baltic Agro õpirahad andis üle ettevõtte arendusdirektor Margus Ameerikas. Stipendiumi said loomakasvatuse eriala doktorant Maksim Runin ning veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi laborijuhataja Andres Olt.

Konverentsil "Metsateaduselt praktikale" anti 12. detsembril üle Heino Tederi nimeline stipendium Kristjan Tällile ja Mari Tuvikesele. Endel Laasi nimelise stipendiumi pälvisid Merit Fjodorov ja Marek Uri.

SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond asutati 2006. aastal eesmärgiga toetada rahaliselt Eesti Maaülikooli arengut, arendada ülikooli ja ettevõtjate koostööd ning anda välja avaliku konkursi korras preemiaid ja stipendiume.