Pneumaatika, hüdraulika ja robootika labor

Marten Madissoo
Tel.: +372 5561 7070
marten madissoo@emu.ee

Postiaadress:
Biomajandustehnoloogiate õppetool
Metsanduse ja inseneeria instituut
Eesti Maaülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56
51006 Tartu

Inimesed:
Marten Madissoo, PhD töötlemistehnika nooremprofessor; Indrek Virro, MSc, operaator

Pneumaatika ja hüdraulika labor on mõeldud üliõpilastele labortööde tegemiseks ning praktiliste kogemuste hankimiseks. Laboris on neli stendi kaheksa töökohaga ning stendide sahtlitesse on paigutatud vajalikud komponendid hüdraulika-pneumaatika skeemide koostamiseks, testimiseks ja tööle rakendamiseks. Lisaks on võimalik teha elektriga juhitavaid süsteeme ning õpitakse releeloogika põhjal automatiseerimise algeid.

Õppetöö

Laboris viiakse läbi õppetööd järgmistes õppeainetes:
TS.0007 Hüdraulika- ja pneumaatika alused
TE.0959 Robotitehnika põhikursus

Laboris on lisaks veel robootika õpetamiseks vajalikud manipulaatorid. Koostöörobot UR3ga tutvutakse inimese ning roboti jagatava ruumi töövooga. uArm PRO koos lisadega võimaldab korraldada lihtsama hobimanipulaatori töövoogu. Mitsubishi RV-4FL on kõige suurem robot laboris. Mitsubishi tööstusrobot sisaldab 6 vabadusastmega manipulaatorit, millega saab korraldada keevituse ja koostamise töövoogusid. Tööstusrobotil on lisaseadmena olemas masinnägemist võimaldav kaamera. Huvilised saavad tutvuda rootitega ka väljaspool aineid.