Koostööseminar: kinnisvara- ja maakorralduse õppest Eesti Maaülikoolis, 14. detsember 2022

Käärikul toimus 14. detsembril 2022 koostööseminar: kinnisvara- ja maakorralduse õppest Eesti Maaülikoolis. Hoolimata lumistest teeoludest jõudsid osalejad kenasti kohale ja oli sisukas ning põnev kohtumine.

Arutlusel olid teemad, millega peaks iga meie eriala lõpetanu kursis olema, millised teemad on kinnisvara- ja maakorralduse õppes praegu katmata ning kuidas saaksime asutustega paremini koostööd teha.

Üldistest teadmistest tuli esile see, et ülikoolis peaks tudengid saama oskuse asju analüüsida ja teadmise, millistest allikatest (sh seadustest) erinevatele küsimustele lahendusi otsida. Meie lõpetajatel peaks olema selge, kelle poole milliste maa ja kinnisvaraga seotud probleemide korral pöörduda ning ka see, millised on maaomanike õigused ja kohustused.

Ettevõtete ja asutustega saaksime teha rohkem koostööd lõputööde, praktikate ja ainete läbiviimise osas. Lõputööd võiksid olla rohkem seotud teemadega, mis on ettevõtetele olulisemad ning lõputööde teemasid võiks aktiivsemalt ettevõtetelt küsida.

Ürituse pikem kokkuvõte, pildid ja ettekanded on kättesaadavad siin: Koostööseminar kinnisvara- ja maakorralduse õppest Eesti Maaülikoolis 14.12.2022

Saime ürituselt palju ideid nii õppekava osas kui ka paremaks koostööks. Suur aitäh kõigile osalejatele tulemast ja oma mõtteid jagamast!