Uudised

Maaülikoolis algavad kolmapäevased ettekandeõhtud

Eesti Maaülikooli teadusloo uurimise keskuses ehk Baeri majas (Veski tn 4) algavad kolmapäevased teeõhtud, mille raames kuulatakse populaarteaduslikke ettekandeid ning peetakse diskussioone. Esimesel ettekandeõhtul homme, 13. oktoobril algusega kell 17 räägib Erki Tammiksaar teemal „Karl Ernst von Baer ja tema tegevuse seotus tänaste maaülikooli uurimisteemadega“.

Iga kuu teisel kolmapäeval asetleidvate kokkusaamiste eesmärgiks on lähendada maaülikooli uurimissuundi ja pakkuda populaarteaduslikku ajaviidet nii maaülikooli töötajatele kui ka teistele huvilistele.

Kolmapäevaseid teeõhtuid peeti ka 19. sajandil Karl Ernst von Baeri ajal. Toona kogunesid Baeri juurde Tartu professorid, sageli ka üliõpilased, Baeri sõbrad või Tartus viibivad välismaa teadlased. Traditsiooni taastajaiks on teadusprorektor Anne Luik ja maaülikooli teadusloo uurimise keskuse juhataja Erki Tammiksaar.

„Erialainimene ei saa enamasti oma teadusvaldkonnast väljaspool seisvatest küsimustest aru, kuid ta peaks neist aru saama ja seepärast on vaja ettekandeid teha ka populaarses, kõigile arusaadavas vormis,“ selgitas Erki Tammiksaar.

Teeõhtud jätkuvad maini ning uus hooaeg algab alati oktoobris.

KAVA

2010

10. november – Jaan Miljan  -  Looduslikud ehitusmaterjalid

8. detsember - Külli Kangur -  Mis Peipsiga  lahti?

2011
12. jaanuar - Tiit Paaver - Vesiviljelus -  kas sinine revolutsioon saab teoks?

9. veebruar - Paavo Kaimre –  Kas Eesti metsi raiutakse liialt???

9. märts - Olav Kärt – Kas lehm on kaasajal inimese konkurent?

13. aprill - Ülo Niinemets - Kuidas taimede "keel" mõjutab kliimat?

11. mai -  Rando Värnik – Maaelu võimalikkus Eestis ?

Täpsem info: Erki Tammiksaar, Eesti Maaülikooli teadusloo uurimise keskuse juhataja, tel 742 1514, 521 7469