Uudised

23. märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev

Kolmapäeval, 23.  märtsil on Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev. Abituriendid saavad lisaks peamajale uudistada ka õppe- ja teaduslaboreid, tudengiseltside ruume, ühiselamuid, spordihoonet ja osaleda spordiklubi kinkekaartide loosimisel. 

Maaülikooli peahoone uksed Kreutzwaldi 1A on avatud alates kella 10-st. Tulijaid ootab soe kõhutäide. II korruse fuajees jagavad instituudid teavet õppimisvõimaluste kohta.

Päeva avab kell 11 rektor Mait Klaassen. Traditsiooniliselt annavad tudengid ülikoolielust ülevaate väikese näitemängu kaudu.

Kell 12-13.30 on avatud õppe- ja teaduslaborid. Metsamajas (Kreutzwaldi 5) asuvas maastikuteatris saab linnulennul näha Eestimaad. Avatud on tudengite erialaseltside ruumid, maaehituse katsemaja ja tugevusõpetuse laborid.

Tehnikamaja laborikorpuses (Kreutzwaldi 56) tutvustatakse tudengite lõputöö raames valmivat toruraamsõidukit ja pooleliolevat ralliautot, mootorite katsetamist alternatiivsete kütustega, biogaasilaborit.

Zoomeedikumis (Kreutzwaldi 62) saab uudistada väikeloomakliinikut, anatoomiamuuseumi ja uut keemialaborit ning mikromeiereid (Kreutzwaldi 64).

Kell 13.45 on ekskursioonid spordihoonesse ja ühiselamusse.

Kogu päeva jooksul on võimalik infot saada peamaja aula fuajees, instituutide infolaudade juures.

Lahtiste uste päeval osalenute vahel loositakse välja kolm maaülikooli spordiklubi kinkekaarti väärtuses 31,95 eurot.

Maaülikooli lahtiste uste päeva kava: http://www.emu.ee/sisseastujale/lahtiste-uste-paev/

Lahtiste uste päev toimub korraga kõigis Tartu kõrgkoolides. Lisaks Eesti Maaülikoolile ootavad huvilisi ka Tartu Ülikool, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tartu Kõrgem Kunstikool, Eesti Lennuakadeemia, TTÜ Tartu Kolledž ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

 

Täpsem info:

Kadri Kalle, õppeosakonna projektijuht, tel 731 3038, 524 6437;

Tiiu Lille, vastuvõtu peaspetsialist, tel 731 3048, 525 3666

 

Teate edastas:

Sirje Pärismaa
Eesti Maaülikool
Avalikkussuhete osakond
Peaspetsialist
Tel 731 3004, 5334 5004