Uudised

Eesti Maaülikool kutsub homme linna sportima

Homme, 28. märtsil algusega kell 16.30 toimub Tartu Raekoja platsil suure rahvaspordipäeva, Tartu Linnasprindi selle hooaja esimene etapp. Ürituse korraldaja, Eesti Maaülikooli spordiklubi, kutsub kõiki huvilisi orienteeruma ja kepikõnnimatkale.

„Linnasprint on rahvaspordiüritus inimeste liikumisharjumuste ja tervete elukommete kujundamiseks,“  sõnas maaülikooli spordiklubi spordijuht ja ürituse peakorraldaja Tauri Tilk. „Lisaks tutvustab selline üritus Tartut ning võimaldab inimestel peale tööpäeva lõppu tulla ja lõõgastuda, väike võistlusmoment lisab ka kindlasti vürtsi.“

Linnasprindi esimeseks etapiks on suundorienteerumine, mille kaheksa kontrollpunkti asuvad Tartu kesklinnas ja Toomemäel. Keskmiselt kolme kilomeetri pikkune rada on jõukohane igas vormis ja vanuses inimestele. Võitjad selgitatakse aegade põhjal kahes võistlusklassis – absoluutklass ja kooliõpilased. Kes orienteeruda ei soovi, võib selle asemel osaleda kepikõnnimatkal, mis läbib kõiki kaheksat kontrollpunkti ning kus matkalistele õpetatakse ka õiget kepikõnnitehnikat.

Võistlusele saab eelregistreerida kuni 27. märtsini, kuid kirja saab panna end ka koha peal. Ühe võistkonna moodustab kaks inimest ja pilet maksab enne 27. märtsi keskööd paari peale kaks eurot, vahetult enne võistlust neli eurot.

 

Linnasprindi teine etapp toimub 16. mail ja kolmas 26. septembril.

Täpsem ajakava, võistlusjuhend ja informatsioon: http://linnasprint.emu.ee/