Uudised

Aasta loomaarstiks valiti Eesti Maaülikooli professor Toivo Järvis

Eelmisel nädalal Tartus toimunud rahvusvahelisel veterinaarmeditsiini konverentsil omistas Eesti Loomaarstide Ühing 2012. aasta loomaarsti tiitli Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi nakkushaiguste osakonna professor Toivo Järvisele.

Eesti Loomaarstide Ühingu poolt omistatud tiitel tuli Toivo Järvisele üllatusena: „Hea meel on muidugi, et mu tööd on tunnustatud.“ Tiitel omistati professorile tema koostatud parima eestikeelse kõrgkooliõpiku eest. „Loodetavasti olen suutnud õpikuga anda olulise panuse loomaarstiõppe edendamisse,“ sõnas Järvis.

Toivo Järvise õpik on terviklik ja põhjalik käsitlus – ta kaasajastas ja töötas ümber Jüri Parre koostatud „Veterinaarparasitoloogia“, mis anti välja 1985. aastal ja on juba teaduslikus mõttes väga vananenud. Uute osadena lisas autor õpikule parasiitide süstemaatika ja parasitoloogia põhimõisted. Viimastel aastakümnetel on veterinaarparasitoloogia läbi teinud märkimisväärse ja hüppelise arengu, millest antud õpik annab laialdase ülevaate.

Õpikut kasutatakse Eesti Maaülikoolis parasitoloogia ja invasioonihaiguste ainekursusel, millest võtavad osa veterinaarmeditsiini III ja IV õppeaasta üliõpilased. Samas on õpik väärtuslik ka praktiseerivatele loomaarstidele, loomakasvatajatele, arstidele, bioloogidele ja mitmete teiste valdkondade esindajatele.