Uudised

Maaülikoolis toimuval valimiseelsel debatil oodatakse vastuseid maaelu sisulistele küsimustele

Reedel, 13. veebruaril toimub Eesti Maaülikoolis Riigikogu valimiseelne põllumajanduse ja maaelu tuleviku teemaline infopäev, kus osalevad kaheksa erakonna esindajad. 

„Regionaalne konkurentsivõime vähenemine keskustest eemale jäävates piirkondades, maaelanikkonna liikumine suuremate keskuste poole ja väljarände suurenemine on tõsised  probleemid,“ rääkis Eesti Agraarökonoomika Assotsiatsiooni president, Eesti Maaülikooli maamajanduse ökonoomika vastutusvaldkonna juht professor Rando Värnik. „Maapiirkonnas tööhõive ja hooajatööliste värbamise ja migratsiooni probleemide lahendamine ning põllumajandustootmise konkurentsivõime suurendamine vajavad tulevikus poliitikutelt kindlasti jõulist tegutsemist.“

Infopäeva avab Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, põllumajanduse hetkeseisust ja tulevikust räägivad valimisperioodil 2011-2014 tegevad põllumajandusministrid Ivari Padar ja Helir-Valdor Seeder. Päeva modereerib professor Rando Värnik, kes annab ülevaate erakondade varasematest lubadustest ja täitmistest. Infopäeval esitatakse ka erakondade programmilised seisukohad maaelu tuleviku kohta, millele järgnevad lühiküsimused. Küsimuste põhiteemadeks on põllumees ja toidutootmine, maaressursi kasutamine, tasakaalustatud regionaalareng, ressursid ja keskkond – debati korraldajad ootavad siinjuures erakondade esindajatelt sisukaid vastuseid, kuidas ja mille arvelt maaelu tulevikus arendatakse.

Infopäev algab kell 11 Eesti Maaülikooli peahoone aulas (Kreutzwaldi 1a). Infopäev on tasuta, kõik huvilised on oodatud. Infopäevale on võimalik registreeruda SIIN.

Infopäeva korraldavad Eesti Agraarökonoomika Assotsiatsioon ja Eesti Maaülikool koostöös Põllumajandusministeeriumiga.