Uudised

​Maaülikooli teadustelk kutsub messikülastajaid omandama uusi oskusi

Eesti Maaülikool tutvustab 20.-22. aprillini toimuva maamessi ajal ülikoolilinnakusse püstitatud telgis oma teaduspotentsiaali ja -tegevusi. Tehnikamaja ees telgis räägitakse nii õppimisvõimalustest kui jagatakse ka hulgaliselt praktilisi teadmisi.

„Kuna Eesti Maaülikooli laborites tehakse palju põnevat ning ka praktilist teadust, siis tahame sellest killukese tuua ka messikülastajateni,“ rääkis Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktor Aret Vooremäe.

Telgis on esindatud erinevad osakonnad. „Taimekasvatuse ja rohumaaviljeluse osakond pakub näiteks degusteerimiseks kartulisorte, et uurida, kas erinev lämmastikunorm kajastub maitses. Mullateaduse ja agrokeemia osakond on pannud vaatamiseks välja vihmaussikompostreid, limnoloogiakeskus koos kalanduse ja vesiviljeluse osakonnaga tutvustab kalanduse õppekava, tuues kohale elusad ahvenad ja angerjad, samuti tutvustatakse droonide kasutamise võimalusi teadusuuringutes,“ sõnas Vooremäe.

Lisaks pakutakse lihtsamat diagnostikat, et ära tunda põllu- ja aiakultuuride kahjureid ning  haigusi, samuti räägitakse lehma embrüote tootmisest. Huvilistel on võimalik tutvuda mullateadlaste ning loomaarstide tööga. Külastajad saavad end proovile panna mitmetes interaktiivsetes mängudes ning testida oma teadmisi taimede tundmisel. Majandus- ja sotsiaalinstituut viib läbi katse, et uurida külastajate maksevalmidust erinevate juustude puhul.

„Telgi kõrval seisab ka ader, millega kutsutakse  külastajaid Eesti Künnimeistrivõistlustele, mis sel aastal toimuvad 15-16. septembril Maaülikooli Rõhu katsekeskuses,“ ütles Vooremäe. Väljaspool telki on eksponeeritud tehnikainstituudi robot-traktor TrackDrone.

Maaülikooli teadustelk asub Tehnikamaja ees (Kreutzwaldi 56), Maamessi peavärava vahetuses läheduses. Telk on külastajatele avatud messi lahtiolekuaegadel.​