Uudised

Maaülikooli kandideerijad huvituvad enim keskkonnakaitsest ja loodusturismist

Eile lõppes avalduste vastuvõtt Eesti Maaülikooli eestikeelsetele õppekavadele. Kõrghariduse esimesse astmesse esitati 1986 avaldust ning magistriõppesse edasiõppimiseks 422 avaldust. Sügisel võtab maaülikool vastu enam kui 1000 uut üliõpilast.

„Hea on märgata jätkuvat sisseastujate huvi maaehituse vastu, millele kandideerijate arv on teinud tubli tõusu,“ sõnas õppeosakonna peaspetsialist Eda Aitsen. Enim soovijaid on keskkonnakaitse õppekavale (5,78 avaldust kohale), järgnevad loodusturism (5,55), toiduainete tehnoloogia (5,52) ning maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine (5,0).

Magistriõppekavadest on populaarseimad majandusarvestus ja finantsjuhtimine (2,35 avaldust kohale) ning ökonoomika ja ettevõtlus (1,83). „Positiivselt üllatasid loomakasvatus ja toiduainete tehnoloogia, mille õppekavad on esmakordselt sessioonõppe vormis. See näitab, et inimesed on huvitatud lõpudiplomi omandamisest ka igapäevase töö kõrvalt,“ lisas Aitsen.

Vastuvõtukatsed valitud erialadele kestavad 9. juulini. Vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 13. juulil, õppimatulek tuleb kinnitada kahe päeva jooksul enda vastu võetuks määramisest SAIS-is (vastuvõetuks määramise päev + kaks päeva). 19. augustini toimub vabade õppekohtade täitmine vastuvõtu pingerea alusel. Avalduste esitamine doktoriõppesse kestab SAIS-is aga kuni 10. augustini.

Lisainfo: Eda Aitsen, õppeosakonna peaspetsialist, 731 3048, vastuv@emu.ee