Uudised

Kutsung konkursile „Teadus kolme minutiga“

Foto: Teadus kolme minutiga

Juba neljandat korda ootab maaülikool kõiki magistrante, doktorante ja järeldoktoreid (kuni 35.a) osalema Eesti Teaduste Akadeemia kolme minuti pikkuste loengute konkursil.

Kandidaatidel tuleb kaasjuhendamisel valmistada ette oma teadusvaldkonda populariseeriv eestikeelne ettekanne, kolme minuti loeng, mis esitatakse ülikoolisisesele žüriile novembri alguses. Žürii valib esinejate hulgast välja kaks, kes pääsevad Eesti Maaülikooli esindama 8. veebruaril konkursi finaalis Eesti Teaduste Akadeemias.

Finalistidele toimub 1.–2. detsembril teaduste akadeemia poolt korraldatav kahepäevane koolitus. Jaanuaris võimaldame finalistidele ülikoolisisese prooviesinemise, et olla valmis veebruaris toimuvaks finaal-galaõhtuks.

Tavapäraselt valib žürii galaõhtul finalistide hulgast välja võiduloengud. Seekord luuakse koostöös professionaalidest koosneva (tele)meeskonnaga võiduloengutest kolme minuti pikkused teadusfilmid. Filmid jõuavad ETV televaatajateni, kes saavad lühikeste teadusfilmide hulgast välja valida oma lemmiku ning sellele hääle anda. Eeldatav tele-eeter on aprillis 2019.

Konkurss on mõeldud eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks. Samuti doktorantide ja noorteadlaste teaduskommunikatsiooni oskuste arendamiseks ning nende teadustegevuse tutvustamiseks võimalikult laiale publikule.

Ettekujutuse konkursist saate, kui vaatate ETV arhiivist eelmise aasta konkursi videot. Kasutades linki leiate meie ülikooli esindaja, laureaaditiitli pälvinud Elisabeth Dorbek-Kolini etteaste.

Konkursile saab registreerida kuni 15. oktoobrini.

Registreerimine ja lisainfo: gerli.selge@emu.ee.