Uudised

Osadele erialadele maaülikoolis saab veel kandideerida

Sügis pole enam kaugel. 5. augustist avanes võimalus kandideerida Eesti Maaülikooli viimastele vabadele õppekohtadele aianduse, metsanduse, puidutöötlemise tehnoloogiate, põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise, tehnika ja tehnoloogia (päevaõpe) ning vesiehituse ja veekaitse õppekavadel. Oodatud on nii äsjased gümnaasiumilõpetajad, täiskasvanud õppijad aga eriti need, kes on juba kutsekoolis mõnda neist erialadest õppinud.

Bakalaureuseõppes toimub vastuvõtt 5. – 18. augustini. „Kes on alles praegu hakanud edasiõppimise mõtteid mõlgutama, saab hea võimaluse omandada praktiline haridus valdkonnas, kus tööst puudu ei tule,“ rääkis õppeosakonna peaspetsialist Eda Aitsen.

Vastuvõtutingimused on samad kui korralise vastuvõtu puhul (vaata lähemalt SIIT). Tehnikavaldkonna õppekavadele sisseastumiseks võib olla vajalik 19. augustil kell 10.00 toimuv vastuvõtukatse matemaatikas (loe SIIT), kui ei ole sooritatud laia matemaatika riigieksamit. Vastuvõetute nimekiri avalikustatakse 19. augusti õhtul ning oma õppimatulek tuleb kandideerijatel kinnitada kahe päeva jooksul, hiljemalt 21. augustil.

Magistriõppesse kestab täiendav vastuvõtt õppekavadele, millel on 1. augusti seisuga täitmata õppekohti. Avaldusi saab kohtade olemasolul esitada 5. – 25. augustini. Vastuvõtutingimused on samad nagu korralise vastuvõtu puhul. Kui kandidaat peab sooritama vastuvõtukatse, siis toimub see 26. augustil kell 13.00. Vastuvõetute nimekiri avalikustatakse 26. augusti õhtul, õppimatulek tuleb kinnitada kahe päeva jooksul.

Lisainfo: Eda Aitsen, õppeosakonna peaspetsialist, 731 3048, vastuv@emu.ee.