Uudised

Teadlased ei lase erialakeelel hääbuda

Foto: Pexels

Homsel kolme kõrgkooli terminipäevakul „Mõtestades mõistet“ räägivad erialakeele arendajad, milline on hea termin ja kuidas seda õigel ajal mõjusalt kasutada.  

Erialakeelele keskenduval üritustesarjal on fookuses valdkonna praktiline külg. Näidetele tuginedes arutlevad teadlased, õppejõud, tõlkijad ja toimetajad eestikeelse terminiarenduse, -kasutuse ja -loome üle.

„Emakeelse terminivara mõju inimese vaimsele ja isiksuslikule arengule tervikuna on hindamatu. Heade, eesti keelde sobivate terminite loomine ja levitamine igal alal on kogu Eesti asi,“ leiab Eesti Maaülikooli keelekeskuse juhataja Ülle Sihver. Tema sõnul on oluline teada, millise sõnumi anname praegustele noortele akadeemilise eesti keele kasutamisvõimaluste kohta ning kes terminiarenduse eest vastutab.

Terminipäevakut korraldavad Eesti Maaülikool, Tartu Ülikool ja Kaitseväe Akadeemia, päeva põhiesineja on Kaitseväe Akadeemia esindaja Reet Hendrikson. Üritus algab haridus- ja teadusministeeriumi (Munga 18, Tartu) saalis kell 12.

Lisainfo: Ülle Sihver, ylle.sihver@emu.ee