Uudised

Tudengite soovil alustas maaülikoolis viipekeele algkursus

Foto: Risto Mets
Viipekeelekursuse õppejõud on Jari Pärgma, kes kutsus avaloengus kõiki tagumistest pinkidest lähemale.

Esmaspäevast, 10. veebruarist hakkavad maaülikooli peamajas koos käima inimesed, kes vajavad oma töös või igapäevaelus viipekeelt. Või soovivad end selles keeles täiendada.

Kursus on mõeldud eeskätt ülikooli tudengitele, sest just üliõpilased olid need, kes tegid ülikoolile ettepaneku korraldada selline koolitus. Algkursus on mõeldud taseme 0>A1.1 saavutamiseks ning selle maht on 3 EAP.

Kuna ASTRA programmis on ülikoolil tegevusena interdistsiplinaarsete moodulite loomine, tuli mõte teha „Sotsiaalsete oskuste arendamise“ vabaainete moodul, mille üks osa oleks viipekeel, selgitas õppeprorektor Endla Reintam. Mooduli eesmärk on selle läbimisel omandada oskusi toimetulekuks erinevas kultuurilises ja sotsiaalses keskkonnas.

Õppejõud on Jari Pärgma ning kevadsemestril testitakse, kuidas tudengid viipekeele kursuse vastu võtavad ning vastavalt sellele teeb ülikool otsuse, kuidas ja millise sagedusega selle kursusega jätkatakse.

Tudengeid oli tähtajaks registreerunud 17. Piirarv oli 20, kuid välise huvi tõttu sai osalejaid kokku rohkem, mistõttu on võimalus kursustel osaleda ka kuuel maaülikooli töötajal (neist kaks doktorandid).

Kursust rahastab EMÜ ASTRA programm "Väärtusahelapõhine biomajandus" (EMBio).