Uudised

Pereülikool viib teadust avastama nii metsa kui farmi

Foto: Risto Mets / EMÜ
Pereülikooli kursus Järvselja metsas.

Koos uue õppeaastaga alustab tööd ka Eesti Maaülikooli Pereülikool, kuhu nagu nimigi ütleb, on oodatud perekonnad koos lastega. Programm pakub põnevaid väljasõite ja avastamisrõõmu nii lastele kui vanematele ning õppevorm pole nii ametlik kui ülikoolis tavaliselt.

Pereülikooli esimene tund on kavas 19. septembril ning selleks on õppepäev rabas Alam-Pedja looduskaitsealal. Retke juhib maaülikooli loodusteaduste kooli eestvedaja Juhani Püttsepp, kes tutvustab Alam-Pedja põlisasukaid – rabataimi – ja ka Alam-Pedja vapilooma hunti. Kindlasti saab suhu pista mõne kuremarja ja jalutada viis kilomeetrit metsaõhus. Maksimaalselt saab osaleda 30 inimest, mistõttu on tark end aegsasti kirja panna pereülikooli veebilehel http://avatudylikool.emu.ee/et/pereulikoolist/.

Lisaks on kavas neli kursust, mis räägivad toidust, elust farmis, hiitest ja eestlaste uskumustest ning tutvust tehakse ka Võrtsjärve kaladega. Järgmine õpperetk tuleb oktoobris, seejärel jätkub hooaeg aprillis. Korraldajad otsustasid viia Pereülikooli kursused soojemale ajale, et väljasõidud oleksid osalejatele mugavamad.

Nagu öeldud, on osalejate arvule seatud piirangud. Seetõttu tasub huvilistel end Pereülikooli veebilehel aegsasti kirja panna. Kursustel osalemine on tasuta. Pereülikool toimumist toetavad Eesti Teadusagentuur, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Maaülikool.

Lisainfot Pereülikooli ja selle ürituste kohta saab e-posti teel avayl@emu.ee või telefonil 534 41844.