Uudised

Maaülikool pakub tööturule vajalikke mikrokraadiprogramme

Tööturul konkurentsieelise saamiseks tasub õppida oskusi, mida on päriselt vaja. Eesti Maaülikoolis saab nüüd õppida ka ülikooli sisse astumata. 

Eesti Maaülikool avas 2022. aasta jaanuaris mikrokraadiõppe, kus on igalühel, kellel on vähemalt keskharidus, võimalus õppida ülikoolis, ilma sisse astumata. Inseneeriahuvilistele algas jaanuaris registreerumine näiteks sellistele kursustele nagu matemaatiline modelleerimine ja tootearendus, graafika ja visuliseerimine, geoinformaatika ja kaugseire, roboti ja droonisüsteemide arendamine, CNC tööpingid ja tehnilised mõõtmised ning midagi ka masinapargi juhtidele - liikurmasinad ja masinapargi juhtimine. Üha enam räägitakse inimressursi hoidmisest ja üha aktuaalsemaks on töökohtadel muutunud ergonoomika. Selleks on maaülikoolis ainulaadne võimalus ka seda ala päriselt õppida ja saada selle ala spetsialistiks. 

Mõistagi leiab maaülikoolile kohaselt mikrokraadide hulgast ka maaeluga seotud mikrokraadide õppekavasid nagu aiandus ja mesindus. Tegemist on praktilise õppega just neile, kes soovivad neis valdkondades alustada ettevõtlusega.

Õppides meie juures linna- ja metsaökoloogiat, saadakse endale tulevikuoskused, sealhulgas süsinikuneutraalsuse valguses. Peamiselt leiavad need inimesed töö kohalikes omavalitsustes või riigiametis. Kes on aga huvitatud kaasa aitama turismi ökoloogilisemaks muutmisel, siis neile sobib mikrokraad ökoloogiline koormustaluvus.

Need, keda huvitab keskkonnasõbralik eluviis, on oodatud registreeruma kevadel algavatele mikrokraadiprogrammidele biojäätmetest komposti kasutamiseni ning keskkonnamõjude hindamine ja kaasamise roll selles.

Kuna ka turundus ja juhtimine on ettevõttes olulised, siis on võimalik liituda selle õppega sügisest. Mikrokraadide kursused on valitud selliselt, et lõpetades saadakse vaja minev oskus. Samuti on kõik teemad suunatud tulevikku, et mikrokraadide omandajad saaksid meie elu kujundama hakata juba lähemal ajal. 

Mikrokraadid on tasemeõppe ainetest eraldi loodud täiendusõppeprogrammid, mille minimaalne maht on 6 EAPd. Programmid koosnevad mitmest ainest, mistõttu on õpilasel võimalik omandada samal teemal rohkem teadmisi, mis sobivad tööturule ning annavad õppijale vajaliku kvalifikatsiooni. 

Maaülikooli inimesed käisid külas Raadios Ring FM ja tutvustasid mikrokraade. Intervjuusid saab uuesti kuulata SIIN (Kristina Marran)SIIN (Marten Madissoo), SIIN (Kadri Karp)SIIN (Merrit Shanskiy) ja SIIN (Kalev Sepp)

Vaata mikrokraadid.emu.ee ja tee oma valik!