Uudised

Eesti Maaülikool sai kutse liituda Bioteaduste Euroliigaga

Foto: Erakogu
Tšehhi Põllumajandusülikooli juures peeti ELLS võrgustiku koosolekut, kus otsustati kutsuda oma liikmeskonda ka maaülikool.

Suve hakul sai Eesti Maaülikool kutse liituda ELLS (Euroleague for Life Sciences) võrgustikuga. Esialgu küll jälgijana alates 2023. aastast, kuid mis on aluseks, et saada täisliikme staatus.

Bioteaduste Euroliiga (ELLS) on juhtivate ülikoolide võrgustik, mis teeb koostööd loodusvarade majandamise, põllumajandus- ja metsandusteaduste, bioteaduste, loomateaduste, toiduteaduste, keskkonnateaduste ja maaelu arengu valdkondades, sh. põllumajandusökonoomikas või maasotsioloogias.

"Kutse oli suur üllatus ning au, sest seni on võrgustik püsinud suhteliselt muutumatu," tõdes maaülikooli õppeprorektor Endla Reintam. Neli uut ELLS-i liiget kuulutati välja võrgustiku aastakonverentsil, mis toimus 22 – 23. septembrini Prahas Tšehhi Põllumajandusülikooli juures.

Eesti Maaülikooli esindasid õppeprorektor Endla Reintam ja välissuhete spetsialist Karoli Kõiv. Uued liikmed said võimaluse endi tutvustamiseks, samuti anti neile ülevaade võrgustiku töökorraldusest ja võimalustest. 

ELLS-i valdkonnad ja eesmärgid sobituvad väga hästi EMÜ omadega, tõdes Endla Reintam. Võrgustiku fookuses on ühine õpetamine ja õppimine, üliõpilaste ja töötajate mobiilsus ning kvaliteedi tagamine. "Võrgustikku kuulumine aitab suurendada EMÜ rahvusvahelist nähtavust ning pakkuda mitmekülgsemaid võimalusi üliõpilaste ja töötajate mobiilsuseks."

Vanade ja uute liikmetega koos valmistatakse ette Euroopa Ülikooli võrgustiku projekti, kus Eesti osaleb täieõigusliku partnerina. 

ELLS liikmed:
University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna
Swedish University of Agricultural Sciences
University of Hohenheim
Wageningen University and Research Centre
Czech University of Life Sciences Prague
Warsaw University of Life Sciences

ELLS partnerid:
Hebrew University of Jerusalem, Robert H. Smith Faculty of Agriculture, Food and Environment
Lincoln University, New Zealand

Uued kutsutud jälgijad:
Eesti Maaülikool
Ghent University, Faculty of Bioscience Engineering
Norwegian University of Life Sciences
L´Institut Agro