Uudised

Üliõpilaste vastuvõtt Eesti Maaülikooli on hoo sisse saanud

Foto: Kristina Kurm
Eesti Maaülikooli peahoone

Uute üliõpilaste vastuvõtt on jõudnud Eesti Maaülikoolis poole peale. Kõige enam avaldusi ühele õppekohale on esitatud maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise õppekaval.

Eesti Maaülikooli õppeosakonna juhataja Ina Järve ütles, et maaülikooli populaarsemate erialade nimekiri püsib suuresti sarnane eelmiste aastatega. „Kõige suurem konkurss on meil tavaliselt maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise õppekavale ning paistab, et see jääb nii ka tänavu: praeguseks hetkeks kandideerib sel erialal ühele õppekohale kaheksa soovijat. Populaarsed erialad on ka geodeesia, kinnisvara- ja maakorraldus, samuti loodusturism ning traditsiooniliselt ka veterinaarmeditsiin. Ka neil erialadel on konkurss neli või viis inimest kohale, aga vastuvõtt on ju alles poole peal. Suurt huvi pakuvad sisseastujatele ka loomakasvatus ja metsandus,“ andis Ina Järve ülevaate.

Eesti Maaülikoolis saab õppida 38-l eestikeelsel bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- või magistriõppe õppekaval. Nende hulgas leidub nii keskkonnahoiu, toidu tootmise ja töötlemise, loomade heaolu ja tervise, metsanduse ja puidu väärindamise, tehnika ja inseneeria kui ka maamajanduse ning planeerimisega seotud õppekavu. Maaülikooli ülikõrge 37. positsioon metsandust ja põllumajandust õpetavate maailma ülikoolide edetabelis on garantii, et siit saab hea ja kaasaegse hariduse. Kõigi erialade ning vastuvõtutingimustega on võimalik tutvuda Eesti Maaülikooli kodulehel.

Vastuvõtt Eesti Maaülikooli kestab 6. juulini, vajalikud dokumendid saab esitada sisseastumise infosüsteemis SAIS. Sellest nädalast alates on võimalik sisseastumisavaldusi esitada tööpäeviti kell 9.00-15.00 ka maaülikooli peahoones koha peal (Fr. R. Kreutzwaldi 1a, Tartu). Vastuvõetute esialgsed nimekirjad avaldatakse 13. juulil. Õppima tulek maaülikooli tuleb kinnitada kahe päeva jooksul alates enda vastu võetuks määramisest SAISis.

Lisateave:

Ina Järve
Eesti Maaülikooli õppeosakonna juhataja
510 0770
ina.jarve@emu.ee