Uudised

6. juulil lõppeb dokumentide vastuvõtt maaülikooli

Foto: Eesti Maaülikool
Eesti Maaülikooli peahoone

Neljapäeva 6. juuli südaöösel vastu reedet lõppeb sisseastumise infosüsteemis SAIS dokumentide vastuvõtt Eesti Maaülikooli õppekavadele. Ülikoolis kohapeal saab sisseastumisdokumente esitada täna kuni kella 15.00.

Eesti Maaülikooli õppeosakonna juhataja Ina Järve sõnul on kulgenud vastuvõtt ootuspäraselt. „Täna hommikuks oli meile laekunud üle 2500 sisseastumisavalduse, kuid varasem kogemus näitab, et paljud jätavadki dokumentide esitamise alles päris viimasele hetkele. Kõige populaarsemad erialad on sarnaselt eelmistele aastatele maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine, geodeesia, kinnisvara- ja maakorraldus, loodusturism ning veterinaarmeditsiin. Peab tõdema, et meie tehnoloogiaerialadele on seni vähevõitu soovijaid, kuigi tehnoloogial on kanda innovatsioonis ja majanduse elavdamisel väga oluline roll,“ võttis Ina Järve hetkeseisu kokku.

Eesti Maaülikoolis saab õppida 38-l eestikeelsel bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- või magistriõppe õppekaval. Nende hulgas leidub nii keskkonnahoiu, toidu tootmise ja töötlemise, loomade heaolu ja tervise, metsanduse ja puidu väärindamise, tehnika ja inseneeria kui ka maamajanduse ning planeerimisega seotud õppekavu. Maaülikooli ülikõrge 37. positsioon metsandust ja põllumajandust õpetavate maailma ülikoolide edetabelis on garantii, et siit saab hea ja kaasaegse hariduse. Kõigi õppekavade ning vastuvõtutingimustega on võimalik tutvuda Eesti Maaülikooli kodulehel.

Vastuvõetute esimesed nimekirjad avaldatakse 13. juulil. Õppima tulek maaülikooli tuleb kinnitada kahe päeva jooksul alates enda vastu võetuks määramisest SAISis.

Lisateave:

Ina Järve
Eesti Maaülikooli õppeosakonna juhataja
510 0770
ina.jarve@emu.ee