Uudised

Eesti Maaülikooli mõtted metsanduse ja biomajanduse valdkonnas kõlavad Arvamusfestivalil

Sellel nädalal toimub Paides Arvamusfestival, kus on kavas üle 150 arutelu. Eesti Maaülikool on esindatud kahes olulises valdkonnas – metsanduses ja biomajanduses.

11. augustil kell 16-17.30 toimub metsa alal arutelu "Milliseid tulevikumetsi peaksime täna rajama," kus osaleb metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid. 12. augustil kell 16.-17.30 toimub metsa alal arutelu "Puit on tulevikumaterjal!?!," kus osaleb vanemteadur Allan Sims. 12. augustil kell 16.-17.30 toimub rohelise tuleviku alal arutelu "Ringbiomajandus – roheülemineku võimaldaja ja Eesti tulevikumajanduse alus," kus osaleb biomajanduse arenduskeskuse juhataja Katrin Kepp. 12. augustil kell 18.-19.30 toimub metsa alal arutelu "Metsasõjas ei ole võitjaid," kus osaleb vanemteadur Jürgen Aosaar. Eesti Maaülikool on ainus ülikool Eestis, mis kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 37. kohal

Kuigi maaülikooli esindajaid teistes aruteludes ei osale, siis tegelikult on selliseid teemasid mitmeid, millega meil on kokkupuutekoht. Kindlasti on põnev kuulata 11. augustil kell 18 algavat arutelu "Kestlik põllumajandus rohepöörde kontekstis." Ka publik saab aruteludes oma mõtteid avaldada ja küsimusi küsida. Kogu Arvamusfestivali kava on leitav siin.