Uudised

Mahekeskus koolitab suvel Tartu linnaaednikke

Foto: Evelin Lumi
Seemnete kogumine

 

Eesti Maaülikooli Mahekeskuse eestvedamisel toimuvad sel suvel koostöös Tartu kogukonnaaedadega suvised õpitoad. Loengud on osalejatele tasuta.

Augustikuus toimuvad Tartu Maheaia Linnupargi aias kaks õpituba. 14. augustil kell 18 räägib Triinu Guerrin seemnete kogumisest ja säilitamisest. Oma tegevusi tutvustab ka Tartu Linnaraamatukogu Seemneraamatukogu. Toimub väike tomatinäitus, kuhu tulijad võivad oma parimad ja erilisemad tomatid kaasa võtta. Loe lisaks ja anna oma tulekust teada siin.

30. augustil kell 18 räägib Eesti Maaülikooli kaasprofessor Liina Talgre vahekultuuride kasutamisest aias. Vaadatakse täpsemalt, milliseid vahekultuure Eesti tingimustes kasutatakse ja praktilises osas külvatakse tühjale peenrale erinevaid vahekultuuride segusid. Loe täpsemalt ja pane oma osalus kirja siin.

Tartu Maheaia õpitoad toimuvad Linnupargi aia suure paviljoni all. Aeda saab siseneda Linnupargi bussipeatuse juures olevast suurest parklast. Linnupargi peatusse toob buss nr 11. Aeda toovad kergliiklusteed kesklinnast, Annelinnast ja Ihastest. Parklas on rattahoidja.

Õpitoad toimuvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekti "Kasvades oma toiduga" raames.