Uudised

Taotle 2000-eurost Rotalia stipendiumi

Rotalia annab välja 50 stipendiumit suurusega a´ 2000 eurot. Stipendiumikonkursil saavad osaleda Eesti avaõiguslike ülikoolide üliõpilased, kes praegu õpivad päevases täiskoormusega õppes kõrghariduse esimese astme (bakalaureuseõpe, rakenduskõrgharidusõpe, integreeritud õpe) 2. aastal või integreeritud õppe eelviimasel aastal nominaalse õppeaja järgi või kõrghariduse teise astme (magistriõpe) 1. aastal. Stipendium ei ole mõeldud välisüliõpilastele.

Maaülikooli doktoritöö: kliimamuutuste tagajärjed võivad vee ökosüsteemidele olla dramaatilised

Neljapäeval, 3. aprillil kell 10.00 tuleb kaitsmisele Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Olga Tammeoru väitekiri „Looduslike ja inimtekkeliste survetegurite toime vee kvaliteedi muutlikkusele suurjärvedes“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks hüdrobioloogia erialal.

Maaülikooli teadlane: inimesele nakkav E-hepatiit on Eestis sigade seas laialt levinud

Eesti Maaülikooli ja Tervise Arengu Instituudi läbi viidud uuringust selgus, et Eestis uus zoonoos E-hepatiit on Eesti seafarmides laialt levinud ning viiruse antikehi avastati koguni ligi 62% proovidest. Edasiste uuringutega püüavad teadlased selgitada, milline on haiguse levik Eesti elanikkonna hulgas.

Maaülikooli mahenädal on äärmiselt populaarne

24.-28. märtsini toimub Eesti Maaülikoolis mahenädal, mille raames pakutakse maaü...

Eesti Maaülikooli lahtiste uste päev kutsub avastama

Kolmapäeval, 19. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis traditsiooniline lahtiste uste päev, mille raames saab ülevaate maaülikooli erialadest ja sisseastumistingimustest ning on võimalik tutvuda õppeklasside, -laborite ja ülikoolilinnakuga.

Konverents „Terve loom ja tervislik toit 2014“ vaeb tervise ja põllumajanduse seoseid

12.-13. märtsini toimub Tartus Eesti Maaülikooli peahoones (Kreutzwaldi 1a) kuuendat korda veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi korraldatav konverents „Terve loom ja tervislik toit“, mis on saanud iga-aastaseks valdkonnaga seotud teadlaste, praktikute ja tootjate kokkusaamiskohaks.

Maaülikoolis toimuval Etioopia õhtul räägitakse sookurg Ahja 4 rännakutest

Neljapäeval, 13. märtsil algusega kell 16.00 toimub Eesti Maaülikoolis teemaõh...

Kolmapäevaõhtul räägitakse kalapääsudest

Kolmapäeval, 12. märtsil kell 17.00 räägib Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi veemajanduse osakonna dotsent Toomas Tamm maaülikooli kolmapäevaõhtulugude sarjas teemal „Kala, kes kasutab redelit ja lifti“. 

Mathieseni nimeline stipendium anti Marten Merdikesele

Esmakordselt väljaantava Andres Mathieseni nimelise stipendiumi sai maaülikooli esimese aasta metsatööstuse eriala magistrant Marten Merdikes. Marteni eesmärgiks on uurida hübriidhaava kloone ning võrrelda neid hariliku kase ning triploidse haavaga. Uurimine peab välja selgitama parima kasvukiirusega haavakloonid ning selgitama nende puidu omadused ja ka haiguskindluse. Stipendiumi suurus on 2400 eurot ning seda  makstakse 1,5 aastase uurimistöö eest  magistrandile kuni ülikooli lõpetamiseni.

Maaülikoolis tutvustatakse artiklite kogumikku pilliroost ja selle kasutamisest

Teisipäeval, 4. märtsil kell 14.00 toimub Eesti Maaülikoolis artiklite kogumiku „Pilliroog ja selle kasutamise võimalused” esitlus. Kogumik annab infot pilliroo omaduste ja kasutamisvõimaluste kohta nii professionaalidele kui hobiehitajatele, sealt leiab ka artikleid pilliroost kui küttematerjalist.

Avatav taastuvate loodusvarade teaduskeskus loob eeldused ulatuslikuks koostööks

Täna, 20. veebruaril algusega kell 13 toimub Eesti Maaülikooli taastuvate loodusvarade teaduskeskuse avamine. Keskus koondab maaülikooli nn roheliste teadustega tegelevad üksused nüüd ühte kohta ning loob eeldused ulatuslikuks riigisiseseks ja rahvusvaheliseks koostööks. Videoülekannet on võimalik vaadata: video.emu.ee

Maaülikooli uus teaduskeskus loob võimaluse laiemapõhjaliseks teadustööks

20. veebruaril toimub Eesti Maaülikooli taastuvate loodusvarade teaduskeskuse avamine. Keskus k...