Eesti Maaülikooli tudengid saavutasid 23. aprillil Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimunud traditsioonilisel reaalainete õhtul üldvõidu. Üritus, kus võeti mõõtu nii matemaatikas, füüsikas, graafikas kui ka informaatikas, tõi kokku tudengeid neljast Eesti ülikoolist ning pakkus rohkelt põnevaid ja praktilisi ülesandeid reaalalade populariseerimiseks.
Võistlusformaat oli meeskondlik – kolmeliikmelised tiimid lahendasid mitmesuguseid loogika- ja tehnikaülesandeid. Eesti Maaülikooli esindas viis võistkonda: kaks vesiehituse ja veekaitse, kaks tehnika ja tehnoloogia ning üks tehnotroonika tudengitest koosnev tiim. Kokku osales võistlusel 16 meeskonda.
Üldarvestuses saavutas esimese koha Eesti Maaülikooli tehnotroonikute võistkond – Johanna Paldre, Torm Kruuse ja Hendrik Oras. “Kuigi me üheski jaotises parimat tulemust ei saanud, siis väikesed tulemused andsid meile lõpparvestuses ikkagi võidu. Ise jäime nii ürituse korraldusliku poole kui ka päevaga väga rahule. Ülesannete lahendamisel hoidsime positiivset meeleolu ja aitasime üksteist hätta jäämisel,” kommenteerisid nad.
Võistlus algas matemaatikaülesannetega, kus 20 minuti jooksul tuli lahendada 8 loogika- ja arvutusülesannet. Seejärel esitas Eesti Raudtee osalejatele praktilise väljakutse – arvutada tuli, kui palju liiva ja killustikku on vaja 100 meetri pikkuse raudteelõigu alla. Vaid kolm võistkonda jõudsid õige vastuseni, nende seas Eesti Maaülikooli tehnika ja tehnoloogia tudengid Hannes Aasavelt, Henri Morel ja Marten Tamik. Füüsikas tuli 30 sekundi jooksul tasakaalustada teadmata kaugusel olev 210 g raskus kahe 110 g raskuse abil. Selle väljakutse lahendas rekordilise 7 sekundiga maaülikooli teine tehnika ja tehnoloogia võistkond: Timur Kelle, Erik Johan Piht ja Henrik Otsman. Võistluse jooksul lahendati ka Rail Balticu koostatud ülesanne, mis keskendus raudteerööbaste soojuspaisumisele ning lisaks tegeleti graafika ja informaatika valdkonna ülesannetega. Vesiehituse ja veekaitse tudengitest osalesid võistlusel Emma Luht, Elisabeth Soosar, Karmen Bergman, Romi Tammet, Killu Kirsimägi ja Anders Vugt.
Reaalainete õhtu 2025 tõestas taas, et nutikus, meeskonnatöö ja hea tuju on parim kombinatsioon edu saavutamiseks.

inseneeria kommunikatsioonijuht
Metsanduse ja inseneeria instituut
Metsanduse ja inseneeria instituudi administratsioon
5294610
5294610
matemaatika lektor
Metsanduse ja inseneeria instituut
Energiakasutuse õppetool
+372 7313158
+372 7313158matemaatika õpetaja
Metsanduse ja inseneeria instituut
Energiakasutuse õppetool
+372 7313159
+372 7313159