Biomajandustehnoloogiate õppetool keskendub biomajanduslike süsteemide arendamisele ja õpetamisele, pakkudes uuenduslikke tehnoloogilisi lahendusi jätkusuutliku arengu toetamiseks. Õppetoolis on rahvusvaheliselt nähtav meeskond, mis teenib ühiskonda läbi biomajanduslikele süsteemidele suunatud tehnika ja tehnoloogia alase arendus- ja teadustöö ning õpetamise.
Õppetooli juht
biomajandustehnoloogiate tenuuriprofessor (õppetooli juht)
Metsanduse ja inseneeria instituut
Biomajandustehnoloogiate õppetool
+372 7313163
+372 731316353023636
53023636Töörühma fookuses biorafineerimise kontseptsioon ja kõrgväärtuslikud produktid, nagu platvorm kemikaalid, bio-pindaktiivsed ained, funktsionaalsed materjalid, farmaatsiatööstuse vaheühendid jne.
Tõstmaks tootmisefektiivsust ja kvaliteeti ning vähendamaks keskkonnamõjusid, on töörühma teadus- ja arendustegevuse fookuses täppisviljelus, täpsemalt robottehniliste süsteemide arendamine.
Kesksel kohal on uute tehnoloogiate mõju hindamine töötaja töövõimele, süsteemi „tehnika-inimene-keskkond“ toime analüüs ja sobivate ergodisainiliste lahenduste pakkumine.
Põllundus- ja veotehnika töörühm arendab põllundusmasinaid, kultuurmarjade viljelustehnoloogiaid, reoloogilisi mudeleid, traktori dünaamikat, masinapargi tõhusust ja biokütuste mõju mootoritele.
Töötlemistehnika töörühma põhiaspektiks on lõikeriistade eluea prognoosimine nii freesimisel kui ka treimisel, tagades optimaalse jõudluse ja kuluefektiivsuse
Füüsika töörühma põhitegevuseks on õppetöö läbiviimine, olemas füüsika ja agrometeoroloogia õppelaboratooriumid.
Vaata õppetooli tegemiste, projektide ja saavutuste kajastusi erinevates meediaväljaannetes.
Biomajandustehnoloogiate õppetoolis tegeletakse mitmekülgsete projektidega, mis keskenduvad jätkusuutlikule bioenergeetikale, keskkonnasäästlikele tehnoloogiatele ja biomajanduse arendamisele.
Kõige värskem ülevaade ilmunud publikatsioonidest leidub ETISes.
Tutvu biomajandustehnoloogiate õppetoolis kaitstud bakalaureuse-, magistri- ja doktoritöödega.
15. korda aset leidev rahvusvaheline konverents "Biosystems Engineering" toimub sel korral 7.-9. maini 2025.
Tehnikaüliõpilaste Selts (TÜS) asutati 2009. aastal tehnikaerialade tudengite poolt, et liita kokku sarnaseid huvisid jagavaid noori ühiste eesmärkide elluviimiseks. Seltsi liikmeteks on enamasti Eesti Maaülikooli tehnikaerialade tudengid, aga seltsi tegemistest võivad osa saada kõik tehnikahuvilised noored igalt erialalt ja ka teistest ülikoolidest. Seltsi eesmärgiks on insenerihariduse populariseerimine ning praktiline kasutamine huvitavates ja humoorikates ettevõtmistes.